| RAY a întrebat:

Cum poate o persoana sa detine informati daca niciodata nu a invatat nimic? de ceva timp ma contrazic cu cineva care imi spune ca e geniu si ca din nastere stie absolut totul fara sa fi invatat ceva vreodata, e posibil asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Nu,una e inteligenta, alta e acumularea de informatii care nu are legatura cu inteligenta.

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Stie absolut totul... Intreaba-l care a fost primul presedinte al Americii, sau in ce tara se afla Lacul Victoria, sau citi metri inaltime are Marele Zid Chinezesc, sau orice altceva, si mereu trebuie sa iti dea raspunsul exact, daca stie absolut totul. Daca e asa, ai de-a face cu un geniu, ceva de negasit printre noi. ar sunt sigur ca va claca de la a doua intrebare. Si atunci nu e geniu, e unul dintre aceia care se cred Napoleon.

| Kaℓi a răspuns:

Si din observatiile tale, poti confirma ca stie absolut tot? happy

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Logic ca nu, si einstein a invatat. prima oara

| Darkmagic a răspuns:

Lamureste-ma te rog cu ceea ce inseamna tampenia asta:
RAY a întrebat:
"Cum poate o persoana sa detine informati daca niciodata nu a invatat nimic?"
Cine e persoana care "nu a invatat nimic"? :))
Si de ce imi pui in taste cuvinte pe care nu le-am scris niciodata?
Ca sa nu pierzi timp, mai jos ai "dialogul":
https://www.tpu.ro/go-to-answer/16064268/
CINE, si CE a scris acolo ceea ce a scris?
E drept, m-am amuzat teribil dar NU am ascuns asta... :D

De cate ori te contrezi cu cineva:
https://www.tpu.ro/conversatii/are-rost-sa-te-contrazici-cu-minti-inchise/
...simti asa...o nevoie sa-l arunci intr-o "intrebare"?
https://www.tpu.ro/......i-ceea-ce/

CARE este problema cu tine?
Am ras!
Scuze!
O sa mai rad!
O sa-mi mai cer!
Ce dracu ai? :D

| RAY explică (pentru Darkmagic):

De ce tot scrii ca dau copy paste? ce ar fi rau in asta? asta e intrebarea mea, dau copy paste pentru ca vreau sa dovedesc ceea ce afirm si sa fiu sigur ca ceea ce afirm e corect, nimeni nu s-a nascut invatat

| Darkmagic a răspuns (pentru RAY):

"asta e intrebarea mea"
Nu asta ai intrebat tu mai sus!
"dau copy paste pentru ca vreau sa dovedesc ceea ce afirm"
Aha...
Si ce ai vrut sa dovedesti aici?
https://www.tpu.ro/go-to-answer/16069601/
CE ai "afirmat"?
Un C/P dupa o informatie deja scrisa? :))
A fost greu, dupa ce ai citit "Masina Timpului", sa scrii pe Google: "Masina Timpului", si sa copiezi ce ai gasit acolo? =))
Cand nu ai internetul langa tine, unde e inteligenta?
Copierea e dovada de nestiinta, si am ras de tine pentru ca dai si motive.
"Fluidul" ala nu stia ca exista (asa cum le intelege el), 63 de "genders" si ati batut campii pe acolo cale de 69 de "raspunsuri', mai devreme una nu stia sa explice un cuvant inexistent in limba romana, dar cu totii va dati poligloti pe TPU...
O SA RAD ori de cate ori gasesc astfel de tampenii si chiar nu e indicat sa ma "urci" pe TPU ca sa-mi faci "reclama".
Vedeti-va de ale voastre, si tu, si cei asemeni tie, caci daca va cade internetul, nu mai gasiti nici nordul...dar faceti "consideratii" asupra intelectului. :D
La buna vedere. :)

| RAY explică (pentru Darkmagic):

Masina timpului? eu am vazut un doc despre asta,cum adica fara net nu stiti nimic? netul e facut sa te informeze, asta e scopul informatiei, inclusiv ceea ce stii ai dobandit asa ca nu ai de ce sa razi si einstein a invatat, repet eu nu cred ca va putea exista asa ceva vreodata., ai ras ca am scris ca daca s-ar face o gaura de vierme ar putea deveni o gaura neagra, asta au afirmat o fizicieni nu eu., tot ce facem e copy paste, tot ce avem in memorie e asimiliare atat.

| gabbyella200051 a răspuns:

Stiii inselaciunea mereu domina. Prin cumparare si minciuna totul o ori obtine. Dar si prin bani
Si nimeni nu-i geniu, trebuie so dovedească nu sa spuna