| Rotioana a întrebat:

Cum pot sa aflu numele persoanei care a fost cazat la o pensiune?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, fiindca este ilegal sa se dea informatie despre persoanele cazate la pensiuni, hoteluri, moteluri samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai cum, ar fi incalcat grav gdpr ul daca o pensiune ar face publice astfel de date.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intri pe pagina pensiunii respective și vezi dacă a postat ceva cu locația.
Altceva legal nu poți face, legea gdpr interzice dezvăluirea identității de către personalul pensiunii, de exemplu.

| Freya1 a răspuns:

Poate cu o șpagă la recepție dacă, accepta cel de acolo.Dar legal nu ai cum.

| Dismally a răspuns:

Nu poti decat daca il cunosti pe receptioner sau poti sa-l mituiesti.

| VoidEternal a răspuns:

Legal, nicicum.

| VelicanEmilia a răspuns:

Datele sunt confidențiale. Iti dai seama ca daca s-ar da informatii despre clienti ca ar fi despartiri pe banda rulanta, sa nu mai spunem ca pensiunea/hotelul ar avea o reputatie proasta si s-ar feri toti sa mai intre acolo.