| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot să fac oamenii să îmi dea mai multe informații despre un subiect, chiar dacă este un secret? Cam cum ar trebui să fac ca ei să nu se prindă că insist? Dau FUNDIȚĂĂĂĂĂ!

Răspuns Apreciat de Editori
| Nirvanaaa a răspuns:

Pai daca este secret, nu cred ca iti va spune. Si intr-un fel daca e secretul omului este mai bine sa nu stii. Tie ti-ar placea ca un prieten caruia i-ai incredintat un secret sa i-l spuna altcuiva? sad
Daca va dori, iti va spune chiar acel prieten comun la un moment dat poate e doar o chestie de timp.

| anonim_4396 explică:

Nu mi-ar plăcea, dar urăsc să nu știu ceva!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce oameni, ce subiect, în ce context, în ce constă secretul, care este relația ta cu acei oameni, care este interesul tău în obținerea acelor informații. Toate acestea concură la a avea un răspuns la această întrebare. Altfel, vorbim discuții de cabană.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Sunt prieten cu o persoană și ea știe un secret despre un prieten comun.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Singurul lucru pe care-l poti face este sa invoci in conversatie pe acest prieten comun, sa aduci vorba despre el, iar apoi trebuie sa asculti. De obicei oamenii au limbarita, ar trebui sa continue sa vorbeasca, iar tu trebuie sa taci, sa nu aduci un alt subiect in discutie, asa se va simti obligat sa vorbeasca. Desigur, nu-i garantata faza, este totusi un secret.
Oamenii spun o gramada de rahaturi daca esti dispus sa-i asculti.