| kyjonopsy a întrebat:

Cum pot sa fiu mai prietenoasa chiar daca sunt timida? funda!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Morphines a răspuns:

Fetele timide sunt mai prietenoase decat cele tupeiste sau ma rog, pitipoance cum se mai zice. Banuiesc ca esti destul de prietenoasa, doar ca nu ai langa tine persoanele potrivite pentru a purta conversatii amicale, cordiale. Pur si simplu stai langa cei pe care ii consideri asemeni tie, mai apropiati ca si caracter si personalitate!winking

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,sincer,eu apreciez fetele timide, le consider..la locul lor, decat zvapaiata, mai bine timida.E mai degraba o calitatewinking. Persoanele care stiu sa te aprecieze, asa cum esti, te vor considera si prietenoasa si generoasa etc.Doar fii tu insati, comporta-te asa cum simti tu ca trebuie, vorbeste cum doresti si cu cine doresti.Nu trebuie sa te schimbi pentru nimeniwinking. Incearca doar sa fii mai comunicativa,sa le intrebi pe fete de vorba, fa conversatii cu ele, asta pentru ca de multe ori timiditatea este confundata cu ingamfareawinking.In rest, comporta-te natural si nu incerca sa multumesti pe nimeni, fiindca persoanele din jurul tau vor gasi intotdeauna motive pentru a te critica.Pa-pa!happy

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draguto.
Iti spun un secret : ZAMBESTE tuturor.
Te uiti in ochii lor, si le zambesti.
Ai auzit de limbajul nonverbal?
Ei, daca privesti pe cineva direct in ochi, cam inseamna ca vrei sa il infrunti.
Insa, combinatia de privire directa + zambet, dezarmeaza pe oricine.
Dupa asta, intreaba-i orice despre persoana lor.
Te-am tzucat si succes.

| BiTW a răspuns:

Încearcă să intri în discuții cu cei din jur, salută-i, întreabă-i de viață, și astfel și ei la rândul lor se vor apropia mai mult de tine.