| IonutPetre12 a întrebat:

Cum pot sa invat pasareasca? Frizerul meu tot vorbeste cu ceilalti frizeri si vreau sa-i "spionez"

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai utilă e germana, spaniola,...

| gabicoo a răspuns:

Te bagi între păsărici!
hee hee

| Felissa13Eden a răspuns:

Pasareasca e o limba stupida.
Totusi, se pune "p" dupa fiecare silaba dintr-un cuvant, urmat de vocala cu care se termina silaba, daca nu se termina in vocala, ramane doar "p".
De exemplu: "ce faci?" devine in pasareasca "cepe fapacipi?"

| MaryMaria333 a răspuns:

Pasareasca? Da ce esti tu, pasaroi? Invata tu engleza, ii o limba mult mai utila si universala ))