| PsyhoChild a întrebat:

Cum pot sa ma transfer la alt liceu în timpul semestrului?
Pur și simplu nu ma integrez în clasa și ma enerveaza la culme un coleg din ala tare în gura.

9 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ignora-l.
Daca te muti la alt liceu si acolo dai de alt descreierat ce faci?
Te muti iar?

| PsyhoChild explică (pentru danbnz):

La Liceul în care vreau sa ma mut am prieteni din vechea mea clasa cu car3 ma inteleg foarte bine și am înțeles de la ei ca colegii sunt super de treaba

| PsyhoChild explică (pentru danbnz):

Tot nu scrie ce pot face ca sa ma transfer in timpul semestrului

| Dandinelle a răspuns:

Bine acum, ai gasit portita de scapare.
Nu uita ca tu dai interes acelei persoane, daca ai ignora-o nu ar fi nici o problema.
Pe viitor nu o sa ai oportunitatea poate sa fugi de problema, si va trebui sa o infrunti.
Poate te ajuta sa-ti raspunzi la niste intrebari (desi ai luat poate decizia de transfer):
- ce as putea eu sa fac mai bine ca sa ma integrez
- ce ma deranjeaza de fapt la colegul acela tare in gura.
- ce nu imi convine mie in interactiunile cu ceilalti din clasa
Verifica ce-ti raspunzi, nu are rost sa dai vina pe cineva ca e intr-un anume fel, tu trebuie sa-ti gasesti echilibrul in orice situatie, iar in ideea ca e un coleg care e tare-n gura, atunci tu trebuie sa nu te lasi miscat de el. In viata o sa tot dai de oameni de diferite feluri, inclusiv oameni ca si colegul tau.

| PsyhoChild explică (pentru Dandinelle):

Nu inteleg, raspundeti ce as putea face ca sa ma transfer nu problema cu acel coleg. Chestia este ca daca nu ii dau importanta el mai rau se enerveaza. Asa ca este o cauza pierduta.

| Dandinelle a răspuns (pentru PsyhoChild):

Dragule, este o conversatie, noi suntem interesati de binele tau, in general stiam ca nu te poti transfera in timpul semestrului, pentru ca trebuie sa ai mediile incheiate.
aici tot te-am prins, dar bine, el se enerveaza, tie de ce-ti pasa?

| PsyhoChild explică (pentru Dandinelle):

Nu ai cum sa nu-ti pese din moment ce el se enerveaza daca nu-l bag in seama si tot el vine la mine si nu ma lasa in pace

| Dandinelle a răspuns (pentru PsyhoChild):

Si chiar nu vrei sa rezolvi situatia asta cumva?