| MariaMonica2009627 a întrebat:

Cum pot sa nu ma atașez mai mult de cineva de care m-am atașat pentru că eu nu mă mai voi vedea ca ea? Încerc să-i caut defectele, să mă cert persoana respectiva pentru a nu mă atașa si mai mult.
Menționez că nu e iubit sau ceva.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu e iubit sau ceva, ce e?
Care este relația ta cu ea? Familială, prietenie, iubit (ă), profesională?
În ce constă legătura sufletească cu ea?

| Andreeush a răspuns:

Mai bine ai ignora acea persoană.

| SilentRain a răspuns:

Rupe orice legătură cu el
Cu cearta nu relzovi nimic și nici sa cauti defecte într-un om nu e ok
Căutați un hobby, citește ceva, incearc sa cunoști oameni noi
In timp o sa îl uiți, doar dacă nu îl mai cauți

| Dennis1993 a răspuns:

Blochezi orice posibilitate de contact cu el.