| stef1290 a întrebat:

Cum pot să scap de sentimentele de iubire și să nu mă mai îndrăgostesc? Poate face asta vreun doctor psiholog?

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Absolut imposibil!

| Freya1 a răspuns:

Nu.
Sentimentele cat ai vrea nu poti sa le stapanesti.Ca o sa le negi tu este partea a doua, dar de macinat tot o sa te macine.
Si de ce ai vrea sa nu te mai indragostesti?

| stef1290 explică (pentru Freya1):

Casă nu mai sufăr că mereu sunt respins

| Freya1 a răspuns (pentru stef1290):

Pai pana gasesti persoana potrivita asa se intampla.Esti respins, esti lasat etc...

| Justme1997 a răspuns:

Nu,este imposibil. Poți să treci pe acolo oricum dacă ești atât de nefericit. Ești tânăr, nu dispera tu că nu găsești pe nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar tu poti, daca iti maresti optiunile, sa ai din ce alege.
Dacã ai fi un print care are 1000 de femei in acest moment la dispozitie? Spune ce dragoste ai mai simti, nici una. Dar daca esti singur clar te indrãgostesti si iubesti pe orice tipã, multumindu-te cu putin.
Sau alt exemplu daca ai avea o aromã de inghetatã, versus 10 arome. Spune te-ai limita doar la o singura aromã?
Sau daca ai fi un milionar care are multe masini, te-ar interesa atât de mult de una singurã daca ai probleme? Dar daca ai doar una o ingrijesti sa nu ai probleme, si daca ai iti pare rau. Exemple le pot continua...

| venividivici2017 a răspuns:

Nu poti, tot "***" asta face parte din viata asta pe care o traim!

| elaventurero a răspuns:

Da, se poate...dar nu la doctor, nicaieri in alta parte ci pur si simplu in psihicul tau.
In tine zace un izvor iar acest izvor erupe in interiorul tau exact ce vrei tu! Misiunea ta este sa il faci sa emane fericire.
Fericirea este raportul intre viata pe care o traiesti si viata pe care vrei sa o traiesti... Noi toti vrem ca acest raport sa fie egal cu 1.
Tu stii ce este mai bine pentru tine!
Multa bafta! Alege CUminte!