| martyus a întrebat:

Cum pot vedea televizorul in loc de monitor? Specific ca am placa video ATI RADEON X1300 SERIES.Am cumparat un cablu s-video 7 pini care mai contine o mufa jack tata si la capatul celalalt al cablului 3 mufe rca mama + o alta mufa s-video 4 pini mama.Am facut conexiunile dintre cablul acesta plus un alt cablu rca tata si un scart si cand am bagat in functiune televizorul nu mi-a aparut decat un ecran negru. Ce este de facut? Ar trebui sa intru in setarile placii video si daca da atunci ce anume trebuie sa selectez sau sa deselectez dupa aceasta?

1 răspuns:
| Black a răspuns:

Http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
Te duci aici si selectezi windows-ul apoi radeon stii tu iar apoi modelul :) downloadezi driverul si catalist control centerul, il instalezi, si deschizi catalyst control center, daca e pe basic, selectezi advance mod apoi te duci graphics apoi dysplay options, bifezi force TV detect, dai ok, apoi te duci la desktop and dysplays si dai click dreapta pe poza cu televizorul si dai replace :) iar tv-ul trebuie sa fie pe modul AV :P de cablu nu stiu ce sa iti zic... fiecare tv si placa video are cablu diferit xD daca ti se face ecranul negru nu apasa pe nimic in 15 sec revine la normal (negru din cauza ca schimbi Display-ul :P

Mult Succes!