| Adriana6799nh a întrebat:

Cum poți afla dacă ești analfabet funcțional?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce conteaza ce naiba esti si asa tara asta genereaza doar scarba atat

| SilentRain a răspuns:

Cauți definita și vezi daca te regăsești
https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Analfabetism_func%C8%9Bional

| CostinAlamariu a răspuns:

Citești "Ființă și Timp" de Martin Heidegger și dacă nu înțelegi nimic înseamnă că ești analfabet funcțional

| CIaudiu a răspuns:

Tu cu siguranta esti, nu mai e nevoie sa cercetezi.

| Adriana6799nh explică (pentru CIaudiu):

Iți place mult să jignești gratuit, nu?

| CIaudiu a răspuns (pentru Adriana6799nh):

Nu e vorba de jignire, dar daca habar nu ai ce inseamna si daca nu stii nici sa cauti pe net din doua click-uri cum ar fi pe wikipedia pentru a scuti o intrebare penibila in care sa stai sa astepti un raspuns bun, clar nu esti departe de acest analfabetism functional, dupa parerea mea.

| Adriana6799nh explică (pentru CIaudiu):

Demersul informării n-are nici o relevanță dacă la sfârșit persoana află ceea ce trebuie să afle, fie că e pe TPU, fie că e pe wikipedia. Oamenii mai au nevoie și de răspunsuri subiective.

| CIaudiu a răspuns (pentru Adriana6799nh):

Mai subiective decat pe Wikipedia nu poti gasi crede-ma. Incurci Wikipedia cu dex online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când citești, da' nu înțăleji. Sau o faci parțial, însă nu poți trece de un nivel superficial de înțelegere.