| Joker3134 a întrebat:

Cum poți crește inteligență emoțională?

Răspuns Câştigător
| TatianaIstrate a răspuns:

Eu tindeam sa cred ca nu o poti creste pana cand am dat peste articolul asta. Sunt si cateva carti recomandate in interiorul lui foarte interesante... -- https://cariera.ejobs.ro/inteligenta-emotionala-succes-la-job/

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o poți crește tu. Ea poate crește dacă trăiești printre oameni, împreună cu ei.

| Celcestietot a răspuns:

Daca vrei sa o dobandesti, citeste din Biblie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o carte numită chiar așa!
Pentru a crește și înțelege ai nevoie de învățare iar ea depinde de cititul cărților. Cel mai bine crești făcând o facultate în sensul ăsta, al psihologiei.
Orice ai învăța fă-o în paralel cu studiul Bibliei pentru a nu ajunge să dai sens rău vieții tale(scopul vieții nu este doar reproducerea, sau de a produce bani, sau de a produce artă ș.a.).

| CryLulu a răspuns:

Citeste, citeste, citeste + uita-te la propriile tale probleme si rezolva-le dintr-un punct de vedere neutru, incearca sa nu te lasi dominat de ceilati + inteligenta emotionala creste in timp, niciodata nu este prea tarziu!

| LalescuMaria2000 a răspuns:

Buna! Iti recomad cartea lui Daniel Goleman numita "Inteligenta emotonala" are tot ce trebuie sa stii despre cele 4 ramuri ale inteligentei emotionale:autocunostere, stapanire de sine, gestionarea relatiilor si constiinta socila cat si despre valorificarea si dezvoltarea inteligentei emotionale.
Imi este imposibil sa dezbat intregul subiect dar cartea iti va arata tot ce trebuie sa stii despre inteligenta emotionala. Sper ca te-am ajutat! Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat