| Joker3134 a întrebat:

Cum poti lucra de acasa ca programator? Adica nu mai dai nici interviu faci proiecte singur de acasa sau cum?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca ti s-a explicat de vreo 50 ori conceptul de freelancer... Inca ai nelamuriri?

Răspuns utilizator avertizat
| PainTech a răspuns (pentru Joker3134):

1. Pui anunt pe platforme de tip fiverr sau freelancer, sau alternativ cauti tu clienti care au nevoie de asa ceva.
2. Vorbesti cu clientul, eventual ii arati o parte din proiectele anterioare pentru a il convinge ca esti om serios, stapan pe "meserie", vezi de ce are nevoie omul mai exact si faci proiectul.
3. Trimiti proiectul clientului si primesti banii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, ca freelancer.