| RosaliaOriginala a întrebat:

Cum poti manipula oamenii?

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Te faci politician sau preot

| gemeni6226 a răspuns:

Exista carti in acest sens, nu astepta ca cineva sa-ti spuna acest lucru intr-o singura propozitie.

| LordCristobal a răspuns:

Ca sa poti manipula oamenii trebuie sa stii ce vor si sa te folosesti de acest lucru ca sa ii duci in directia ta.
Trebuie sa ai o atitudine relaxata care sa nu ridice suspiciuni.
Daca nu ai talent nativ de manipulator e putin greu sa devii un bun manipulator.
Dar e mai bine sa nu manipulezi pe nimeni, oamenii reactioneaza urat cand se simt manipulati.

| RosaliaOriginala explică (pentru LordCristobal):

Unii oameni nu isi dau seama ca sunt manipulați