| Bibiutza a întrebat:

Cum poti reduce roseata dupa o expunere mai multa la soare fara protectie?
Dar piscaturile de tantari siberieni? (adica cei care dupa ce te musca ti se face bubita mare si tare, musca si masculii nu doar femelele)? Multumesc

Răspuns Câştigător
| alexutu001 a răspuns:

Buna, ca sa mai diminuezi roseata sunt anumite creme si la fel cum a zis si "maditza" este bun si iaurtul dar si sucul de rosi, cat despre tantari musca atat felmela cat si masculul:In timp ce masculii se mulţumesc să se hrănească şi să se odihnească, femelele au nevoie de sange pentru a-şi procura proteinele indispensabile pentru maturizarea aparatului reproductiv şi pentru producerea de ouă. Impotriva muscaturilor de tantari sunt spray-uri si creme le gasesti la farmacihappy. Numai binehappy

1 răspuns:
| PisuCluj a răspuns:

La protectia de soare sunt creme sau iaurtbatting eyelashes... si faza cu tantari nu stiu dar date cu sprei anti tantari de corp si nu te vor mai pisca.:d