| maria999 a întrebat:

Cum poti sa-i trimiti cuiva niste bani prin banca daca nu are cont?

3 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Poti trimite bani cuiva si prin posta romana prin mandat, nu stiu daca e nevoie la posta sa ai 18 ani, trebuie intrebat. Dar la banca, cred ca si prin western union iti trebuie sa fii major. Altfel din contul tau cuiva care nu are cont nu se poate.

| pietrean a răspuns:

Trebuie deschis un cont pe numele unei persoane majore, la orice banca, dar ar fi bine, la aceeasi sa se deschida contul.

| maria999 explică:

Si trebuie sa ai neaparat 18 ani pentru asta?