| T0T a întrebat:

Cum procedați când sunteți triști?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ascult muzica, scriu versuri.

20 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Ascult muzica buna. big grin

| AlexanderAdrian a răspuns:

M-apuc sa cant, ma culc fiindca odihna imi face bine sau citesc o carte. Daca-s chiar enervat la culme de ceva, le fac pe toate trei.

| AirănMeidăn a răspuns:

nu procedez, pur si simplu astept sa imi treaca si fac totul ca si cum as fi ok

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Fac ceva să care sa ma înveselească sau sa îmi ia gândul de la motivul care m-a întristat. Sau ascult muzica.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptop+muzica+casti+volum.
Din pacate nu am cheie la camera mea, dar daca as fi avut ar fi intrat prima pe lista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Jetset live is goona kill you''
www.youtube.com/watch?v=d116o39GHx0
+
''Wrong''
www.youtube.com/watch?v=QrtydD2u1N0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult multa muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bach -- LIszt -- Rock -- Chopin scriu teze si esee filosofice si mult mult ceai multi litri de ceai fiebinte

Răspuns utilizator avertizat
| 1Mihai1 a răspuns:

Metodele care sunt cunoscute pentru a iesi din starea de triste (muzica, alcool, prieteni etc) sunt doar un mod de a fugi de problema aceasta. Si ce daca? "Nu mai sunt trist dupa!". Da, asa este, dar pana cand nu vei mai fi trist? Pana a doua zi, cand iar o sa te inrobeze acea stare. Cred ca cea mai obiectiva cale de a iesi din acea stare este constientizarea ei cu adevarat. Constientizarea faptului de ce suntem tristi si daca e normal sa fim asa.

| neca a răspuns:

Beau cantitati mari de cafea

| T0T explică (pentru neca):

Ai grijă că nu e foarte sănătos. Mai bine câteva ore de tristețe, în care poți trage un pui de somn decât să bei cafea. Somnul dă rezultate foarte bune din multe puncte de vedere.

| neca a răspuns (pentru T0T):

Apreciez ingrijorarea ta pentru sanatatea mea dar prefer sa risc cu cantitatile mari de cafea decat sa fiu mizerabil, fie doar pentru cateva ore.

| unprietenaproape a răspuns:

Nu fac nimic

| Scintilla a răspuns:

Stau singura, nu vorbesc cu nimeri, uneori imi vars "amarul" pe cei din jur.

| T0T explică (pentru Scintilla):

Nu prea e bine deoarece cei din jur nu au nicio vină.

| Scintilla a răspuns (pentru T0T):

Stiu! Dar am toanele mele, ca orice om.

| LeZizu a răspuns:

Eu ma plimb, ori fac sport, ma uit la seriale, filme care sa ma soata din lumea reala.
Ascult muzica vesela.

| Alex5620 a răspuns:

Ascult muzica...