| KikiRiki98 a întrebat:

Cum pun ca de exemplu Google Chrome sa il folosesc ca browser permanent in fine intelegeti voilaughing adica paginile care le deschid sa nu se deschida prin Internet Explorer, ci prin Google Chrome

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand ai instalat Chrome te-a intrebat daca vrei sa fie browser prestabilit. Trebuia sa-i dai da si la IE sa-i dai nu. Acum intra in dreapta sus unde este o imagine ca o cheie pentru suruburi, deschide "optiuni", si acolo la elemente de baza stabileste-l ca browser prestabilit. Cand intri cu IE spune-i sa nu fie browser prestabilit si debifeaza acolo unde zice ca sa te mai intrebe ca sa te lase in pace.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

SETARE Google Chrome CA BROWSER DEFAULT (IMPLICIT) Daca ai winows XP intra in Satrt> Control Panel > Add or Remove Programs> dai la Set Program Access and Defaults > apesi pe custom> Chose a default web browser> si selectezi Google Chrome, dupa care dai ok!
Daca ai windows Vista & 7 intra in Start\All Programs\Default Programs\Set your default programs.In fereastra din stanga dai click pe Google Chrome si apoi in fereastra din dreapta apesi pe Set this program as default, dupa care click pe OK.
Da un restart si... enjoy!