| Alex a întrebat:

Cum rămâne cu tot răul care se face în numele lui Dumnezeu? De ce se spune în Biblie «Să nu ucizi» când mai mulţi oameni au fost ucişi în numele lui Dumnezeu decât din orice altă cauză?

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vezi sa nu.Se omoara din cauza politice. Dumnezeu apartine politicii, economiei si prea putin tine de partea socialawinking

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Au fost ucisi oameni in numele lui Dumnezeu? Asta de unde si pana unde? Rau nu se face in numele Lui, eventual se interpreteaza de catre unii asa dar nu se face rau in numele lui Dumnezeu.Bafta!

| Narfundo a răspuns:

Cel ce ridica sabia asupra altora, de sabie va muri". Tu nu trebuie sa ucizi. Daca esti ucis, esti ucis in numele lui Dumnezeu.Este o moarte nobila. Dar nu te mai gandi la asta, ca nu mai suntem in evul mediu.Acum nu prea mai crede nimeni in Dumnezeu.