| estehaos a întrebat:

Cum răspund la interfon, adică să-i deschid ușa celui de la intrarea celui in bloc?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu stiu doar doua tipuri de interfon, unul are doar 2 butoane, apesi o data pe "vorbiti", apoi pe celalalt, de acces.
Celalalt are un telefon fix, ridici receptorul si apesi pe # (diez).

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Depinde. Sunt interfoane unde trebuie sa apesi doar pe un buton pentru a avea acces in interiorul blocului, sunt altele la care trebuie sa formezi un cod de doua cifre (80, 70 etc, dar care sa nu corespunda cu numarul unui apartament), dar sunt si unele interfoane unde se poate intra in bloc pe baza unui cod format din cateva cifre si simboluri, daca se intampla sa uiti acasa cartela de acces.
Intreaba pe unul dintre vecini si vei primi raspuns.

| Andreeush a răspuns:

Depinde ce interfon ai.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde de interfon, cele cu taste - apesi pe 0, la celelalte pe un buton de are imprimat pe el ceva ca o cheita.