| bianca_6688 a întrebat:

Cum reactionati cand un om retardat(din nu stiu ce motive) incepe sa va injure? ce le >spunetisadfunda!

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Motivele unei intarzieri mintele se stiu:in general sunt de ordin genetic.Asa incat cea mai buna atitudine este ignorarea.Pesoana respectiva nu are nicio vina ca s-a nascut asa, ea trebuie acceptata, daca medicii au decis ca nu este periculoasa si poate trai printre semenii sai. Daca am lua in serios un nebun, am fi mai nebuni decat el.Intelegere si acceptare pasiva e tot ce putem oferi acestor sarmane fapturi.Nicaieri nu e mai potrivit dictonul biblic"Iarta-i, Doamne, ca nu stiu ce fac!"...Fiindca ei chiar nu stiu.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i spun nimic. Trateaza-l cu indiferenta, ignora-l. Daca ii intorci inapoi insultele nu va mai fi doar "un om retardat", vor fi doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

daca omul este ianpoiat mintal nu ai ce sa-i faci, cainii latra ursu trece

Abh
| Abh a răspuns:

Ma fac ca nu aud si ma indepartez de el rapid.

| Drunkk a răspuns:

Il iau la suturi, Si la pumni până se satură.
Lol.