| anonim_4396 a întrebat:

Cum reusesc unii sa devina obezi? Eu abia reusesc sa ma ingras cu 1 kg.

33 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Metabolismul fiecaruia care e diferit de la om la om este cauza.Bine,si mancatul mult si mai ales nesanatos.Dar mai ales nesanatos.Si cred ca toti, mancam nesanatos in secolul 21 din pacate, sau aproape toti.

| RAY a răspuns:

Asa am spus si eu acum 3 ani dar fiecare kg inseamna ceva care in timp se fac multe kg, eu m-am ingrasat 20 de kg in 3 ani si jumatate, dulciurile, lipsa sportului, viata pe pc are si multe dejavantaje

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și a doua zi dimineața, constați că l-ai dat jos, nu-i așa? : ))

| T0T a răspuns:

Așa eram și eu dar să știi că de la o vârstă creșterea se oprește iar organismul va asimila mai multe grăsimi din alimente și o să îți dorești să fii ca acum. Bucură-te de perioadă! La alții genele îi dezavantajează.

| Mayhem666 a răspuns:

Baga la greu fast food si alte porcarii, si ai sa vezi si tu cum devin unii obezi. Eu ma chinui sa slabesc si altii se chinuie sa se ingrase.
Eu ma mentin cam intre 60-62 de kg, dar vreau sa ajung pe la 55-57 de kg.

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru Mayhem666):

Uite mai unde imi era tovarasul laughinghee hee. Asa e. Exact ca tine...

| Mayhem666 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Dar chestia este ca eu nu ma ingras, ma mentin, dar vreau neaparat sa slabesc laughing
Cola si chipsurile nu ma ajuta laughing
Ar trebui sa ma despart de ele. Ei bine, am avut o relatie frumoasa laughing

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru Mayhem666):

Stiu ca nu vrei sa te ingrasi, dar vrem amandoi sa slabim laughing. Poate reusim, bine tu poti reusi, eu mai greut laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Si eu reusesc destul de greu, adica ma chinui de cateva luni, si tot la aceeasi greutate am ramas. Parca sunt setat fix pe aceasta greutate laughing

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru Mayhem666):

Sa fi fost eu prin preajma ta, te faceam sa slabesti 10 kg in 2 zile laughing laughing laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Si cum reuseai asta? laughing

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru Mayhem666):

Metodele mele proprii laughing. Daca ai fi stat aproape, le-ai fi experimentat si tu laughinghee hee

| KiszMy a răspuns (pentru Mayhem666):

La 60 de kg chiar că ești obezwinking

| Mayhem666 a răspuns (pentru KiszMy):

Stiu asta laughing

| RainmakerX a răspuns:

Unii au un metabolism normal in timp ce altii il au mai lent.

| untu a răspuns:

Iti recomand sa nu te ingrasi, faci diabet!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

N-am spus ca o sa ma ingras straight face

| AC4S4 a răspuns:

Depinde si de metabolismul lor. Dar mai mult conteaza cat mananca.
Am colegi care mananca dimineata acasa, la scoala 2-3 sandvisuri, la amiaza si seara inca 2-3 mese, apoi se mira ca se ingrasa.
Mereu am considerat ca e mai greu sa te ingrasi decat sa slabesti. Unii nu pot sa bage atata in ei, altii da.

| peperonies a răspuns:

Pai... ca absolut orice in corp greutatea e reglata de un mecanism care se chinuie din rasputeri sa o tina constanta. gen cum daca bei mai multa apa te duci automat la wc mai mult asa si cand mananci mai mult corpul automat are mai mult.

cand abuzezi de sistemul asta zi de zi timp de mult timp... se strica. cand se strica sistemul care iti regleaza greutatea devii obez. exact ca atunci cand se strica sistemul care iti regleaza glicemia si trebuie sa iti injectezi insulina manual samd. te prinzi tu.

| anamariarot a răspuns:

Ti-ai dat singur raspunsul cand ai spus ca stai toata ziua la pc, mananci dulciuri si nu te ingrasi=>ai un metabolism accelerat fata de altii cu multe kg. Exista o multime de factori care contribuie la acumularea de grasime in exces. Cand nu te-ai confruntat niciodata cu asta, e foarte usor sa ii blamezi pe altii

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Fiecare cu corpul lui, depinde si de felul de cum este alimentatia ta zilnica, altii au un metabolism mai rapid altii il au mai greu.
Evident ca daca mananci alimente sanatoase nu te ingrasi dar daca mananci numai fast food atunci te ingrasi dar nu iti recomand sa mananci numai fast food ca sa te ingrasi ca nu stii ce se afla in mancarurile alea de acolo de la fast food.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Te rog frumos nu vorbi de grasime ca innebunesc laughing. Eu si daca '' bag in gura '' doua bomboane ma ingras imediat. Daca mananc o bucatica de ciocolata se pune. Nu suport. Da-mi mie metabolismul asta al tau super tare. Si te ingrasi tu pentru mine laughing

| anonim_4396 explică (pentru DenisaNicoletaG):

Nu-ti dau metabolismul asta, e prea misto.
Stau pe pc toata ziua si mananc o groaza de dulciuri si n-am pus nici un kg.

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti un rau. Gandeste-te si la altii laughing. Vreau din tine laughing

| anonim_4396 explică (pentru DenisaNicoletaG):

Nu dau eu asa o minune, poate ti-o dau dupa ce mor.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cantitatea face diferenta laughing

| NAT0 a răspuns:

Eu iau 3 kg dacă beau un pahar cu apă. :c

| Juviia a răspuns:

Depinde de cate mese au pe zi.

| Mada9629 a răspuns:

Depinde de corpul pe care-l ai si cat de mult mananci.