| ellene a întrebat:

Cum sa conving o persoana sa se duca la dentist? Nu vrea in ruptul capului desi este adulta.

Răspuns Câştigător
| BUBULINA a răspuns:

Hai o programare fara sa stie
sau arata-i poza asta si ii spui ca asa va ajunge +dureri insuportabile

http://images.google.ro/......tp?/imgres

5 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Daca e femeie, promite-i un shopping dupa.
Daca e un barbat casatorit, promite-i ca vei vorbi cu sotia sa taca o luna intreaga.
Daca nu e casatorit, promite-i o femeie!

@enigma lasa ca ajungem noi sa negociem!(am prietena in stomatobatting eyelashes )

| Bianca_4346 a răspuns:

Aratai poza de la bubulina. Ai incercat sa ii explici cu calm ca este mai bine pentru sanatatea lui/ei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Expune-i consecintele care vor urma daca nu se duc la dentist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Foarte frumos o iei de mânuță și mergi la un medic dentist (trebuie să găsești pe cineva cu vorba blajină și convingătoare, că de nu... vai de tine!) și în cabinet încearcă să porți discuții prietenești fără prea mari formalități. Așa reușești să creezi acel sentiment de siguranță iar teama ușor, ușor dispare.
Mult succes.
Și când te gândești că trebuie să dau și eu "bună ziua" pe acolo. O să merg în toamnă la un control dentar, e o regulă la mine!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca acea persoana sunt eu..., nici o sansa. rolling on the floor