| SilentRain a întrebat:

Cum sa devii bun la ceva ce nu te pricepi?

47 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Practica

| Drimmero a răspuns:

Doar exersand si sa te dedici.

| Raven a răspuns:

Te documentezi, privești tutoriale (sau găsești un mentor, cineva care să te învețe) și exersezi. Totuși, sunt și situații în care, dacă n-ai talent, exersatul e degeaba (desen, muzică, handmade)

| RAY a răspuns:

Experimentezi, cunosti, rabdare

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Depinde despre ce e vorba, dar în orice caz trebuie să faci ca Rihanna.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai întâi trebuie să te intereseze, apoi să îți placă.
Apoi să înveți. Priceperea se dobândește învățând, apoi practicând,

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Exersand si repetand prin practica si multa rabdare.

| HadesSs a răspuns:

Perseverenta happy

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Invatand din greseli.

| RAY a răspuns:

Iar nu lucrezi azi?

| SilentRain explică (pentru RAY):

Nici vineri nu am lucrat și nici luni nu lucrez e Paștele la catolici, îmi vine sa le înjur cozonacul din cauza lor iar nu fac bani

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ce legatura are asta?

| SilentRain explică (pentru RAY):

Pai are Ray, vezi tu aici unde lucrez eu nu prea îs corecți cu plata
Zile libere pe care le ai fara sa fie date de stat nu sunt plătite orii le plătește foarte puțin (pastel la catolici) e o fabrica mare asa ca anul asta au hotarat sa nu mai dea liber doar la catolici a dat la toată fabrica
Eu acasă =salariu mai mic

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Alte fabrici numai exista in oras?

| SilentRain explică (pentru RAY):

Ba exist Ray, ma aflu in aceias situație ca și anul trecut, nu îmi permit sa stau o periodata fără servici pana găsesc ceva mai bun, depind alți de mine și bani mei, sunt captiva aici

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Si mereu vor depinde de tine?

| SilentRain explică (pentru RAY):

Întrebarea asta e buna
Nu știu dar eu asta simt, dacă nu fac eu ceva nu o sa facă nimeni

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Daca ai pati ceva ce sa-r intampla, trebuie sa te gandesti si la asta, nu poti trai pentru alti toata viata

| SilentRain explică (pentru RAY):

Corect, nu pot sa ma last în baza altora chiar nu pot
Deși ai dreptate, mi-e foarte greu sa iau decizii un pic mai egoiste, nu pot
La mine responsabiltati sunt responsabiltati și dacă nu le fac eu, știu ca nu o sa le fac nimieni pentru mine
Dacă vreau sa ca lucrurile sa fie bine făcute trebuie sa le fac eu, asta simt

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Stai cu parinti?

| SilentRain explică (pentru RAY):

Dap, doar cu unu

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Deci tu stai cu mama

| SilentRain explică (pentru RAY):

Hmmm 'oare cum ai ghicit, deh e corect asa cum spui tu

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Era o intrebare de fapt, dar nu are o pensie?

| SilentRain explică (pentru RAY):

Am mama tânără, deci fără pensie

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Nu poate lucra?

| SilentRain explică (pentru RAY):

Are servici, unul de necrezut
Hmmmm, germanul e curios astăzi, și mie îmi place am parte de atenție laughing)) rolling on the floor)

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Unul de necrezut? sunt curios, daca are de lucru ce te plangi inseamna ca are si ea banii

| SilentRain explică (pentru RAY):

Vezi tu Cutiuță pe cât de tâmpită poate sa fie viata mea tot pe atât poate sa fie interesanta, uneori stau și ma gândesc ca nu am avut un rahat de viata banal, și pot sa zic ca e interesanta și naspa în acelasi timp
Ma plâng ca nu am pe absolut nimeni, iar nuca de cocos s-a saturat sa ma asculte, mai mișto sunt oameni vii și virtuali, aia îți răspund înapoi și uite asa îmi mai pun neuronul la treaba
Bani ei sunt bani ei, bani mei sunt bani mei, eu doar atât îți spun prefer sa mor decât sa stau pe bani cuiva vreodată în viata asta

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Cum adica nu ai pe nimeni? o ai pe maicata