| OvIaTaNeBuNa a întrebat:

Cum sa fac sa invat engleza mai usor?
Exista vreun site care ma poate ajuta? Ms.

3 răspunsuri:
| Johnny_3038 a răspuns:

Http://english.haihui.org/

vei vedea acolo in partea dreapta este lectia1, 2, 3, 4!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primii paşi în engleză, i-am făcut cu cd-uri cu jocuri speciale pentru a stimula accentul şi traducerea unor cuvinte de bază, apoi am învăţat verbele şi acordurile, aici poti invata mai multe despre gramatica, sunt cu lectii http://www.ecursuri.ro/cursuri/articolul.php
Apoi am început să traduc doar cu ajutorul dicţionarului online, versuri de melodii, texte, din curiozitate, şi acum aş putea spune că ştiu engleză destul de bine :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Privet