| SebasWrzzer a întrebat:

Cum sa fiu amuzant, dau funda!

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Spune si tu un banc bun. De ultima ora. laughing

| Mosotti a răspuns:

Pai ori esti din nascare si asta ti-e felu, ori nu esti, daca te opui felului tau o sa pari penibil ca nu ti se va potrivi un comportament impus.
Fi tu insuti ca e mai bine, oricum de ales n-ai. Cine te place cum esti bine, cine nu, sa ia racheta si sa se duce tare. Zic eventualii prieteni sau pertenere ori parteneri. Sa stai cu oamenii care te plac asa.

Un om amuzant e de la sine deschis, sociabil, prietenos, zambitor, face glume care prinde la ceilalti, cam asa, dar asta trebuie a veni din interior.

| Celcestietot a răspuns:

Poți încerca să le înveți dintr-o carte, ca de exemplu din cea de aici :

https://m.emag.ro/bancuri-de-colectie-9789737602121/pd/D4R630BBM/

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Si daca nu e in felul lui de a fi, daca nu simte asta din interior crezi ca tine? Cati oameni sunt asa mai morocanosi si mai sobri. dar nu s-au schimbat, ca si aia veseli, sunt vesei de cand sunt.
Poti aplica mecanic ce scrie intr-o carte fara emotiile asociate? Ca pe alea nu le poti lua. Emotii care de fapt te fac sa fi vesel si deschis!

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Putea măcar încerca.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Adica tu chiar asa prost crezi ca e sa nu fi incercat? Mai ales ca a dorit si a sesizat ca nu e ok cum e acum.
Nu merge, nu ii vine din interior, si daca nu iti vine din interior, pari fals daca fortezi, mai atragi uneori si misto-uri, nu esti natural, esti natural doar daca e in firea ta.
Si cand spui o gluma, daca o zici aiurea, nu are nici un efect, si felul cum o zici conteaza f mult, cu trairile alea care-ti vin din tine.

Ideea este ca cei neamuzanti si-au vazut de viata lor si se simt bine asa cum sunt, sunt respingatori pentru ceilalti dar ei au o viata oke, sunt multumiti de viata lor si le e bine asa. Au si familie, culmea, pentru ca au gasit persoana care sa il placa sau sa o placa asa, sunt si oameni care plac oamenii mai seriosi cum s-ar spune.

Sigur ca era bine sa poata, nu zic nu. Dar daca s-o putea cumva, sa faca. Sa citeasca cartea aia data de tine si sa vedem dupa aia.
Chiar sunt curios cum e dupa.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Bineînțeles că un partener de viață își poate găsi și de asemenea, poate duce o viață normală. El a vrut ajutorul, eu am incercat. Chiar daca o sa fie mai greu la inceput, merita incercat ca să vadă ce iese.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Asta am zis si eu, sa citeasca cartea sa vedem. Dar multi daca le e bine, nu mai vin sa zica daca s-a rezolvat sau nu.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Asa se intampla de obicei.

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Cel mai simplu raspuns! Fi in largul tau si nu exagera!

| Bubbleuh a răspuns:

Verifica daca poti fi amuzant in doar cativa pasi simpli!
Pasul 1: Asigura-te ca ai probleme in familie
Orice problema din cadrul familia iti va procura destula trauma ca sa poti creea idei cat mai idioate in viitor
Pasul 2: Situatie financiara sau sociala de ****!
Cu cat mai rau o duci in viata, cu atat mai mult vei avea subiecte de care sa faci misto
Pasul 3: stima de sine sa fie la pamant!
Sa nu iti fie frica sa te expui ca un claun. De cele mai multe ori oamenii vor rade de tine!

O zi buna!