| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa incepi sa duci o viața,, productiva"? In ce consta asta pentru voi?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce ănseamnă să produci un produs? Un produs este ceva folositor, nu? Deci să produci ceva folositor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În primul rând să fi sănătos/sănătoasă și fizic și psihic, să muncești, să ai banii tăi, să ajuți oamenii nevoiași și să nu depinzi de nimeni.

| Prison a răspuns:

Hei. In primul rand trebuie sa te simti bine cu tine pentru a putea face cat mai multe chestii, iar daca nu te simti, incerci sa tragi de tine si sa faci cate ceva nou, asta sigur iti va aduce un sentiment placut ca ai iesit din zona de confort si in felul acesta vei evolua. Ideea e ca trebuie sa iti umpli timpul cu orice, fie ca gatesti ceva, ca faci mai mult sport sau ca te intalnesti cu persoane care te fac sa te sinti bine si asta se numeste productivitate daca ai si ceva de invatat. Sau poti sa incepi ceva nou, ce ti ai dorit, dar ti a fost teama sau ai fost prea comod sa incerci. Asta este perspectiva mea, mult noroc! Te pup!