| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa iti imparti timpul in asa fel incat sa te ocupi de toate pasiunile, hobbyurile sau activitatile care iti fac placere si de care esti interesat? Voi cum va impartiti timpul? Va ajunge timpul? Ma refer la timpul liber..pentru a face ceea ce va place.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Mie imi ajunge timpul atat in timpul scolii cat si in timpul liber.

In timpul liber nu prea tin cont de ordinea in care fac anumite lucruri intrucat oricum le fac pe toate.
Eu am timp intotdeauna intrucat stiu cum sa mi-l organizez.
Atunci cand am vazut ca nu imi mai ajungea timpul am renuntat la karate deci...

De obicei in timpul scolii la mine este ceva de genul:

Ma trezesc pe la 8-9, fara alarma...
Sunt odihnit. Daca nu am nimic de facut ma uit la 1-2 episoade dintr-un anime pe tableta.
Pana la 12 scriu daca am ceva de scris sau mai repet, citesc idk. Asta doar daca am asa ceva de facut.
Dupa de la 13 la 20 00 sunt la scoala.
Ajung acasa, mananc s.a.m.d.
La 21 00 intru pe pc pana la 22-23. Dupa ma uit pe tableta la anime-uri pana la 24.
Ma culc si o luam de la inceput.
Eu unul fac toate temele pe care le am sambata. Stau chiar si 10 ore sambata doar ca sa am un program mai lejer in timpul saptamanii. Duminica nu fac nimic. Toata ziua stau.

Intrucat imi sacrific ziua de sambata imi ajunge timpul ca sa fac ceea ce vreau, am timp de anime-uri, pot sa fac in photoshop, pot sa fac program de forta, sa citesc s.a.m.d.
Daca vrei sa faci foarte multe lucruri atunci nu are cum sa-ti ajunga timpul insa daca stii cum sa renunti la cateva hobby-uri atunci o sa-ti ajunga la sigur putinul timp pe care il ai.

Succes!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Macar merg cu bita pana la izvor dupa apa, la bunicamea si in casa stau pe net cand am liber

| KamaSutra a răspuns:

Da,imi ajunge timpul in timpul vacantei, dar in timpul scolii ma descurc mai greu.

♦ Pasiunile mele sunt desenul si muzica, in special, si mie imi place sa stau in pat cu castile in urechi si sa desenez mesajul inspirat de melodie.
♦ Imi place sa cant dar nu am de gand sa fac ceva din asta
♦ Imi place sa citesc, iar eu citesc foarte repede deci asta nu-mi ia mult timp.
In timpul scolii nu prea mai am timp de ele, fiindca am multe teme dar incerc sa nu las desenul deoparte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KamaSutra):

Inca astept in privat un sample.

| KamaSutra a răspuns (pentru anonim_4396):

Huh?