| HelppMe a întrebat:

Cum sa scap de timiditate si cum sa am incredere in mine din nou? dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Din nou''? Deci ai avut incredere in tine? Poate ma insel dar eu cred ca treci printr-o perioada mai grea...
Si mie mi s-a spus ca sunt emotiva si m-am schimbat.In primul rand trebuie sa te delimitezi de orice fel de griji, sa nu-ti mai pese atat de mult de ce ar putea sa creada altii despre tine, sa nu-ti pese daca o dai in bara.Motivul principal al neincrederii este frica de a te face de ras insa nu uita ca toti am trecut printr-un moment penibil.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Citeste cartile Inteligenta emotionala de Daniel Goleman, Forta gandirii pozitive de Normam Vincent Peale si Secretul de Rhinda Byrne.Te vor ajuta si intari! Numai bine

| AtateaConditii a răspuns:

Is mai multe posibilitati: Te rogi la D-zeu, te schimbi fizic ( pentru ca uratenia te dezavantajeaza), te bagi pe droguri, sau faci ca ploua in jurul tau si faci cum vrei tu.