| Pinkyyy;x a întrebat:

Cum scap de cearcane si de cosuri?

3 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

Pentru a scapa de cearcane incerca sa dormi de la ora 22, somnul intre 22-24 previne cearcanele, si incerca sa nu stai foarte mult la calculator. pentru cosuri, daca ai pur si simplu cosuri si nu o acnee severa sau altceva, poti folosi zeama de lamaie. tai o felie dintr-o lamaie, iti dai pe fata, o lasi sa se usuce apoi te speli cu apa minerala sau apa dar sa fie rece, reduce si excesul de sebum si iti catifeleaza piele, la mine a functionat.

| biencutza_7855 a răspuns:

Eu folosesc Zynerit si chiar da rezultate, dar depinde si de tenul tau, Mai bine ai merge la dermatolog si il intrebi daca poti folosi Zynerit-ul.Cat despre cearcane poti incerca sa dormi mai mult si sa nu mai stai mult timp in fata calculatorului si al televizorului. Sper ca te-am ajutat! Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cearcane poti scapa dormind mai mult, de cosuri trebuie sa iei de la doctor o reteta cu un antibiotic si o alifie, care vor fi date an baza analizelor de sange care vor iesi, iar daca nu vrei sa mergi la doctor scapi de cosuri cu usturoi iei catelul de usturoi si seara anainte de culcare te dai cu zeama de usturoi pe cos si nu trebuie sa le mai rupi si sa lasi si dulciurile an acelasi timp.