| Bam64 a întrebat:

Cum scap de timiditatea de a vorbi deschis cu lumea, fluent si mai ales in fata unei fete?
Nu pun aceasta intrebare doar ca sau dau funda celui care mi-a luminat calea. Vreau ceva ce ati invatat pe propria piele.Nu ceva gandit acum, hop si scris aici!
Mersi Mult!

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

Prin experienta cand o sa realizezi ca sunt si ele oameni si ca nu esti cu nimic mai prejos decat nimeni.

5 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Te apuci si scrii pe TPU. happy Iti antrenezi neuronii si apoi sa vezi ce usor iti apar in minte cuvintele cand vorbesti cu o fata. rolling on the floor O fata e ca un calculator cu care comunici de la tastatura sau de la microfon. Tu, doar este bine sa vorbesti orice iti trece prin minte iar restul vine de la sine. Daca fata te iubeste trece peste orice ineptie pe care tu o debitezi.

| Theo94 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=UecD-FdFfsE

"Cum scapi de timiditate?"

Mai are o gramada de videoclipuri si despre abordat femei, e foarte tare tipul, uitate pe canalul lui.

https://www.youtube.com/user/LimbajulSeductiei/videos

Asta este alt canal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai multă încredere în tinelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rând scoateti din cap ca trebuie sa-i spui ceva misto, amuzant,"impresionant" incât sa tii se lumineze calea si tipa sa-ti cada la picioare, Asa ceva nu existã atât timp cat incepi o conversatie tipa o s-o continue daca este atrasa de tine, incât te doare capu.
In al doilea rând, daca ai emotii e normal fiecare dintre noi avem o datã si o datã, nu lasã pe alti ratati sa-ti spuna e vai de tine nu ai atitudine "curajoasa" si esti un papa lapte,, toti am trecut prin momente jenante, daca te faci de ras si e cringe, aia e, te obisnuiesti si treci mai departe.

| Paul754880338 a răspuns:

Ar trebui sa realizezi ca nu ai alta varianta. Timiditatea poate fi o caracteristica personala, dar nu ar trebui sa te opreasca din a comunica cu semenii tai. Introvertit sau tomid nu inseamna condamnat la singuratate, asta este ce cred eu si ca mine multi oameni care te asteapta sa comunici cu ei. Daca nu incepi sa vorbesti cu ei, putin probabil ca cineva va ghici gandurile tale.