| anonim_4396 a întrebat:

Cum scapi de rigiditatea spatelui și a gatului după o zi de lucru la birou?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă erai în Chin,. la ora 10 aveai o pauză de taichi în colectiv de 20 de minute. Dacă aici în cultura noastră aceasta ar fi ceva ciudat și pierdere de vreme, în funcție de oraș, comunitate, timp la dispoziție, poți să mergi la un salon de masaj, la fitness, la sauna, la înot, sau mai ieftin și mai simplu la tine acasă, un duș cald rece și 100 de programe de yoga, pilates, taichi, Qi gong, gimnastică pe Internet pe care le poți face la tine în cameră sau în parcul de lângă tine, dacă ai norocul să ai așa ceva.

| Endoryus a răspuns:

Sa iti faca cineva un masaj in fiecare seara. Crede-ma, ajuta foarte mult.

| darrio2007 a răspuns:

Pentru tine sau pentru altcineva? Nu te văd lucrand la un birou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stretching dinamic sau static la piriformis, masaj cu foam roller, bioenergetics, hiperexensii inverse, neck curl, neck extension etc etc

| gemeni6226 a răspuns:

Doar prin masaj.