| anonim_4396 a întrebat:

Cum se comporta un barbat matur de 30 de ani?

acum 50 minute | Drimmero a răspuns (pentru RAY):
Faze cand o iei pe aratura, maturizeaza-te ca de aia te ia lumea la misto,, nu ti-o zic cu rautate, ti-o zic prieteneste, comporta-te ca un om de 30 de ani!

Răspuns Câştigător
| Dalmore a răspuns:

În niciun caz nu-și face conturi false pe care se dă drept femeie și se laudă că o cunoaște de pe contul principal laughing

| RAY a răspuns (pentru Dalmore):

Pisicuta mea, nu credeam ca adv dar chiar era

26 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Deci este matur de la 18 ani, sau s-a maturat, deci nu mai e tânăr. este o calitate care te face să fii declarat matur?
Și cum se comportă deci un om la 30 de ani? Are soție, nu are?

| RAY a răspuns (pentru sadrian46):

Deci un asexual nu va fi niciodata matur oare

| Drimmero a răspuns:

Fabulos asa ceva, ai facut intrebare din asta, raspuns direct : lasa dracu plangerile de pe site-ul asta si ocupa-te de ale vietii lucruri, un om la 30 de ani nu s-ar comporta cum te comporti tu, asta e ideea, inca o data iti zic ca nu e cu rautate zis.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Si eu iti spun din nou sa aduci argumente

| Freya1 a răspuns:

Cred ca un om matur este un om independent, calculat si cu capul pe umeri ce isi vede țelurile lui in viata ce asculta si in stanga si in dreapta la ce se spune sa mai învețe ceva, ce isi pune problema ca poate fi prost sau ca mai are de invatat.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Bun raspuns naty.sa nu uitam ca toata viata este o evolutie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici ca tine, nici ca el

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti da exemple - ce inseamna un barbat matur de 30 ani, pana la urma este ceva relativ, desi fiecare percepe diferit ce inseamna maturizarea, eu nu cred ca exista moralitate, idealism

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu contează ca ai 30.
" nu cred ca exista moralitate, idealism" vorbeam cumva de moralitate si nu știu eu?
Exemple de maturitate? Iti petreci 1/3 din zi(am pus 1 in loc de 3 ca sa fiu drăguța) aici,punând suflet in toate interectiunile tale,punând întrebări legate de certurile tale (cum e asta),ambiționându-te sa îți etalezi misoginismul pe aici si atitudinea asta de "femeile e rele,virgin e cel mai bine" si scriind intr-un hal de ma dor ochii, fără nicio logica.A, si in fiecare răspuns de al tău trebuie sa fie o referire cât de mică si complet inutila la știință, evoluție, selecție naturală si alte rahaturi care îți conferă scuze si explicații pentru orice inconvenient.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti petreci 1/3 din zi(am pus 1 in loc de 3 ca sa fiu drăguța)
desi o persoana matura nu sta pe internet,din nou faci o generalizare aiurea, cei care lucreaza in it sunt toti imaturi,un om matur nu sta pe internet,cam care e diferente de ore intre un om matur vs imatur sa stim, daca determinam asta stim,nu ai spus ca stii,ca ai determinat asta,nu vad legatura intre faptul ca eu lucrez in it vs maturitate

),ambiționându-te sa îți etalezi misoginismul pe aici si atitudinea asta de "femeile e rele,virgin e cel mai bine"

complet gresit,nu e adevarat asa ceva, din contra de multe ori sunt acuzat ca sunt nazi feminist,nu sunt misogin,nu consider ca barbati sunt superiori fata de femei si ca exista diferente,nu consider ca femeile sunt raul pe pamant am si scris ca consider ca barbati sunt,asta nu ai citit,desigur ca nici barbati nu sunt, raul e in noi toti,asta e natura umana

eu nu am scris ca virgin e cel mai bine,niciodata nu am scris ca ceva e cel mai bine,nu exista cel mai bine,fiecare percepe acel bine diferit

A,si in fiecare răspuns de al tău trebuie sa fie o referire cât de mică si complet inutila la știință, evoluție, selecție naturală si alte rahaturi care îți conferă scuze si explicații pentru orice inconvenient.

omule asta e pasiunea mea, nu sunt dogme, credinte, nu sunt inchis la minte, nu am spus niciodata ca e ceva batut in cuie, am spus eu vreodata ca e sigur adv ce scriu, credeti in ce vreti voi, dar nu aveti o gandire critica, alea nu erau argumente critice si descarcari emotionale

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Naiba știe de ce ma chinui sa îți scriu tie.Mai bine invat peștii sa zboare.
Am spus ca stai 1/3 din zi aici.Nu pe internet, nu ca lucrezi in it, nu ca decodifici mesajele fbi-ului.Stai aici, răspunzând/punând întrebări:Mai pe scurt, pierzi timpul.Imaturitate e si ca înțelegi numai ce vrei tu sa înțelegi.
Scrii des ca femeile sunt ipocrite, ca mint, dezamăgesc,"rar fete serioase", înțelegi tu unde fac referire.
Si ai tu gândire critica, ray? Cum se manifesta? Copiind un răspuns de-al lui Drimmero si transformându-l in întrebare?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pesti zboara https://www.youtube.com/watch?v=sqHm9HsLSuU
tu esti serioasa, sincera?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Serioasă? Depinde. Daca vreau sa fiu sunt.
Nu sunt sincera.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci de ce ma contrazici si ma faci misogin, inseamna ca am dreptate cel putin in cazul tau, nu am generalizat, si e adv greu gasesti fete sincere, serioase, nu vad ce nu e adevarat in asta,
misoginism inseamna altceva https://ro.wikipedia.org/wiki/Misoginie
voi intre voi va urati si ma faci pe mine ma faci misogin, ai multe prietene de incredere?

Gândirea critică constă din procesul mental de analiză sau evaluare a informației, mai ales afirmații sau propoziții pretinse de unii oameni a fi adevărate. Ea duce la un proces de reflecție asupra înțelesului acestor afirmații, examinând dovezile și raționamentul oferit și judecând faptele.

https://ro.wikipedia.org/wiki/G%C3%A2ndire_critic%C4%83

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Când spui ceva cu caracter general se presupune ca se aplica la mai multe persoane.Nu contează dacă in cazul meu merge sau nu.Si nu te contrazic.Ai dreptate ca fetele sunt ipocrite șamd.Dar nu e numai vorba de fete, ci de oameni in generali."fete" e cuvantul care înclina balanța spre subiectivitate.
Nu-s tâmpită. Nici analfabeta.Nu-mi mai da linkuri de pe Wikipedia de parca i/ai explica unui copil de 5 ani.
Nu-mi plac oamenii in general, am un singur prieten de încredere, nu urăsc pe nimeni.
Știu ca o sa te suprindă, dar chiar am iq mai mare de 50.Si am si maj mult de 4 clase.Stiu ce e aia gândire critica.Care e legatura cu discuția noastra, habar n-am.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul are doua parti una rationala vs una emotionala, e partea animalica din mine reactioneaza cateodata, recunosc asta, de ce sa neg asta, partea aia emotionala da un raspuns emotional ca parte a unor experiente din trecut = mecanisme de aparare, nu putem fi 100% rationali nici 100% animalici si undeva la mijloc

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Exact ce ziceam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Strict din punctul meu de vedere mai lasã intrebarile/raspunsurile de genu(cu copy - paste) asta in in primul rând si in al doilea macar aratã toatã discutia.
Te bate-ai cu pumnul in piept ca nu vrei sa fii pe post de ‘tampon emotional’, sincer mi-a fost milã de fata aia ca te—ai comportat cu ea in asemenea Hal. Teoretic i-ai spus ca esti atât de "important" incât nu meritã atentia ta daca (nu-ti ofera sex/relatie). Tu esti cel care bagã in seama, nici una nu trebuie sa o faci sa se simta de parta te-ar folosi ci te lasi singur automat cat Oferi atentie.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca faci niste erori de gandire,in primul rand nu se bate nimeni cu pumni in piept, nu suntem in jungla, in al dolea rand scoti din context ceea ce iti convine, un argument critic inseamna dovezi a ceea ce afirmi, inseamna o gandire deschisa in al trelea rand am si dovedit ca prietenia intre fete si baieti nu prea exista, un argument critic ia in asamblu totul, se vede lipsa orei de logica

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

"am si dovedit ca prietenia intre fete si baieti nu prea exista"
Dacã crezi asta e destul de naspa, asta inseamna ca fiecare baiat/barbat vrea sa *** tot ce misca?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu cred,asta e diferenta intre mine si restul care cred,eu nu cred,eu ori consider provizoriu ceva ori nu consider simplu,dar nu am credinte fata de nimic,din nou faci o eroare de gandire,ai generalizat nu stim daca toti, stim ca cei din studiu au considerat asta, nu putem generaliza, eu pot vb din experienta, da ma atasez fata de x daca vb cu ea, tu poate nu

| Aube a răspuns (pentru anonim_4396):

Din toata discutia de aici, inteleg ca RAY si-a facut cont fals ca sa puna aceasta intrebare. laughing

| RAY a răspuns (pentru Aube):

Demonstreaza cu dovezi ca mai am un cont fals

| lilith16 a răspuns:

Probabil deţine o rutina de adult sa zic asa, eventual o nevasta daca nu si copii si munca si acasa, mai iese in weekend cu baietii la un fotbal si are ditamai burta de la bere, acum ca nu esti la fel nu cred ca e asa rau

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Eram curios sa ma ilumineze el