| lilia95 a întrebat:

Cum se face cazarea la Cuza in Iasi? daca sunt student la un anumit profil voi fi cazat in camera cu colegi de la aceeasi facultate sau conteaza doar media?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Media este primul criteriu.
Vei avea colegi de camera de la aceeasi facultate, dar nu neaparat din acelasi an. Asta pentru ca fiecare facultate are alocate un anumit numar de locuri in acelasi camin.
Sfat: cand completezi cererea de cazare, incearca sa pui pe primele locuri caminele C2 sau C3. Toate cu numere peste C6 sunt vechi, nerenovate, exact cum erau acum 25 de ani, cand am terminat eu facultatea. C5 se tot renoveaza, dar, de vreo 4 ani incoace, inca n-au reusit sa-l termine.

| lilia95 explică (pentru ardnaxur1961):

Ai terminat facultatea de fizica acum 25 de ani...pot sa intreb cu ce te ocupi in prezent? Ce oportunitati de cariera mai sunt cu aceasta facultate in tara sau in strainatate in afara de cariera didactica? Pentru mine fizica este cea mai mare pasiune si in acest an vreau sa ma inscriu la UAIC -fizica de aceea insist cu aceste intrebari

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru lilia95):

Imi pare rau ca te dezamagesc, dar n-am nici cea mai vaga legatura cu fizica; nu mi-a placut, am invatat-o doar la limita "existentei" si...ma intreb cum ai ajuns tu la concluzia asta.
Cat despre facultatea de fizica de la Iasi, intra pe site-ul lor si vezi ce mai scrie pe acolo. Eu am observat, in ultimii ani, ca au mari probleme sa-si faca grupele de studenti, pentru ca se inscriu mult mai putini candidati decat locurile puse la bataie.