| mardeamor a întrebat:

Cum se face rugaciunea lumanarilor aprinse? adica.trebuie sa le aprinzi pe toate 40 odata? si cand zici rugaciunea? si se mai zice altadata sau doar odata? trebuie neaparat la biserica cu preot.astept raspuns sincer si vreau sa stiu daca chiar ajuta spusa din tot sufletul sa imi raspunda cineva care a facut-o sau stie de la cineva de ea mersi frumos

1 răspuns:
| aktlk a răspuns:

In cartile de slujba sau de rugaciuni (ortodoxe) NU EXISTA asa ceva deci este o inventie, eu te sfatuiesc sa nu faci asa ceva ci sa mergi la Biserica sa dai un Acatist la preot (pentru sanatate sau pentru ce vrei tu). Daca ai credinta in Dumnezeu, El te poate ajuta numai aprinzand o lumanare si spunand chiar si o scurta rugaciune.