| Michaela89 a întrebat:

Cum se face un comic pe imgur?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se fac comics pe imgur. Acela este un site cu ajutorul carora poti posta sub forma unui link diverse imagini din pc-ul tau sau de pe web.
1. Dai click de unde vrei sa incarci imaginea, de pe web sau din calculator:
a) daca e din calculator dai click pe acel calculator, selectezi imaginea si dai open.
b) daca e de pe web, de exemplu de pe google dai click pe globul ala de langa calculator, copiezi linkul de unde ai gasit imaginea.
2. Daca vrei sa editezi inainte (sa decupezi imaginea, sa faci ceva sa dispara de acolo), marchezi casuta de sub "Edit". Daca nu, dai doar pe Start Upload.
3. Daca ai ales sa editezi, vezi tu acolo ce vrei sa faci, dai apply dupa ce termini si apoi save.
4. Dai click pe imagine si copiezi linkul respectiv unde vrei sa il postezi. apare ceva gen: i.imgur.com/combinatiealeatoaredeliteresicifre