| mariuschakra12 a întrebat:

Cum se manifesta leucemia și diabetul? De ce e lumea e așa speriata de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Simptomele le gasesti lejer pe Google. Cu prima, poti trai binisor ani frumosi daca iei pastile sau injectii. Cu a doua daca nu esti facut din banuti si nu apuci sa ii strangi poti muri in cativa ani, sau luni la forme foarte grave.

| Iote a răspuns (pentru Wr3nch):

Ce spui? Cu leucemie poti trai? Leucemia este "cancerul sangelui". E mai grav decat diabetul.

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cu diabetul poti trai aproape normal daca il tii sub control cu dieta speciala si ai grija de tine, mai ales daca nu esti insulino-dependent, nu o vei da in complicatii daca a grija, insa leucemia e cancer, cancerul e foarte imprevizibil, cand crezi ca l-ai invins atunci ti-a dat-o la temelie si te baga intre scanduri, e cea mai de temut boala.