| Alex0000 a întrebat:

Cum se numesc oamenii care se mananca pe ei insisi? Ma refer, un fel de "autocanibali". Cica ar exista oameni de genul in islanda si groenlanda

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cred ca stiu la ce te referi; este vorba despre neamul traitor in nordul Finlandei cat si in Peninsula ruseasca Kola si numiti de catre rusii care observasera ca se hranesc cu carne cruda neamul Sami; in ruseste "samii"inseamna aproximativ,"pe sine insusi".

| vlad10_6466 a răspuns:

Eu cred ca autocanibali laughing