| RAY a întrebat:

Cum se numesc revistele, cartile care contin multe imagini cu conversatii?

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Benzi desenate aka comics/manga.

| RAY explică (pentru Catrice):

Danke

| RAY explică (pentru Catrice):

Ghici ce legatura are aia cu invatatul unei limbi?

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Chinezii ii spun manhua dacă te interesează laughing
Doar nu vrei sa te apuci de citit manga, nu?! Sau ai descoperit acolo ceva hentai de calitate? rolling on the floor

| RAY explică (pentru Catrice):

Eu daca as fi sa caut legat de prosti s cauta vrtual sex phone bad women wand only pe banii

| RAY explică (pentru Catrice):

Am facut un test sa vad ce stil de invatare am si ce crezi invat mai bine vizual de asta caut material cu imagini multe

| Catrice a răspuns:

Teoretic, asociezi cuvinte cu acțiuni.
Practic, cred ca ție ți-ar trebui ceva în genul cartonașelor de pe care învață copii la grădiniță sau clasele primare.

| RAY explică (pentru Catrice):

In fapt cu imagini https://www.toggo.de/......e-1454.htm

desigur ca o sa reti mai mult daca vezi imaginea, asculti cum se pronunta, scrii cuvantul, il pronunti si tu, eu invat cuv noi

| minrest a răspuns:

Benzi desenate; in engleza Comics.

| Amelia75 a răspuns:

Benzi desenate, cred