| elcosmin a întrebat:

Cum se numeste un om care vorbește mai tare de fel? Un om mai sonor laughing) am nevoie de sinonime,

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sirenă in port

Bula
| Bula a răspuns:

Om partial surd.
Are nevoie de protezare auditiva!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Gură spartă.

| Sn4k3 a răspuns:

Om nascut in butoi sau pe stadion.

| Crackman a răspuns:

Zgomotor, mai volumic, gura mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Țață
Moldovean
Țăran.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, Logoreic? de la logoree?
cred ca cuvantul asta il cautai happy

| unvecin a răspuns:

Zgomotos, gălăgios.

Sau dacă vrei să-l lauzi: Vocal. Om vocal... (k i n d of improvizație proprie, dar îmi place cum sună. De fapt, cred că am mai auzit expresia... probabil sugerând că omul știe să-și prezinte punctul de vedere, nu neapărat că o face vorbind tare.)

| theforceofgood a răspuns:

Poate fi o problemă de sănătatr in privința problemelorcu auzul. Dar mai poate fi şi cauza educației primite, unde acel persoană nu are bunul simți de a nu tulbura linistea celorlalti, vorbind mai tare pentru a părea mai puternici sau mai tari sau dib simplu motiv de a găsi o metodăpentru a se face auziți, simțind că altfel nu se pot face auziți.

| elcosmin explică (pentru theforceofgood):

Am cerut sinonim, nu probleme de sanatate. Am un lapsus

| Koritar_Adrian_2000 a răspuns:

Guraliv, gălăgios