| alexandramaria a întrebat:

Cum se poate afla numarul de telefon atunci cand esti sunat cu numar privat?

14 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu ai cum happyDeaia se numeste numar privatwinking

| inna a răspuns:

Daca puteai afla nr...nu se mai numea numar privat nu?
Nu poti sa afli, din pacate.

| danutza a răspuns:

Cum spune si Moneyandfame happy

| ejaxz a răspuns:

Sunand la politie.

Răspuns utilizator avertizat
| mariobros a răspuns:

M-a hartuit si pe mine cineva, dar suna cu numar, si l-a recomandarea user-ilor TPU, i-am postat nr de tel la niste agentii imobiliare, asa ca sa-l tina ocupat sa uite de mine. In cazul tau, poti face o reclamatie la politie, si pe baza reclamatiei respective reteaua de telefonie ar trebui sa-ti puna la dispozitie lista apelurilor primite, chiar daca respectivul a sunat cu private number, dar eu personal nu am verificat teoria asta.

| YLLL a răspuns:

Pui telefonul langa o boxa.
Iar inainte sa sune telefonul boxa scoate sunetele acelea..stii tulaughing
si il prinzi

tongue
thinking

| YLLL a răspuns:

Pui telefonul langa o boxa.
Iar inainte sa sune telefonul boxa scoate sunetele acelea..stii tulaughing
si il prinzi

tongue
thinking

| adi_7507 a răspuns:

Pilele nu prea merg, pentru ca daca se afla isi pierd locul de munca; politia poate afla dar iti trebuie un motiv serios pentru asta.
E mai simplu sa iti iei un telefon care poate bloca astfel de apeluri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Când o să reușești să afli cine te sună pe anonim și rețea îți dă listingul cu numerele primite, să-mi spui și mie!
Chiar m-ai făcut curioasă!
Listingul îl primește pentru numărul tău de telefon prin care vezi pe cine ai apelat, și nu invers.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate afla. Trebuie sa ai abonament ca sa poti seta redirectari catre alt numar. Cand suna omul cu nr privat, respingi apelul si se va redirectiona catre numarul specificat. Numarul specificat poate sa fie un nr de tel pe VoIP. Asta ar fi ideea.

| alexa_7084 a răspuns:

Buna intrebare nici eu nu stiu dar de indata ce voi afla iti voi spune si tie big grin

| user-tpu_2561 a răspuns:

Cum spune si Adi.
Blochezi astefl de apeluri. ca de aflat nu ai cum sa afli daca nu raspunzi...
Eu asa fac... big grin

| valiska a răspuns:

Nu exista