| pumpkinky a întrebat:

Cum se trateaza depresia? Sau se mai trateaza mai bine zis?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu recomand eliminarea zaharului,fast food,pizza, patiserie, dulciuri de tot, plimbare pe jos, somn, relaxare, meditati

| SilentRain a răspuns:

Nu îți mai pune singura diagnostic și du-te la un psiholog

| Steregoi a răspuns:

Cautandu-L pe Dumnezeu.

| gogu220 a răspuns:

Eu recomand băi calde cu sare Epsom. E unu pe aici corcoDUŞ sau doctorduş, cam aşa ceva, care nu admite remedi naturiste, dar mai bine documentaţi-vă pe net despre beneficiile acestei sări.
Şi dacă vă doriţi un SPA cu aşa ceva, vorbim în privat.

| Rd79 a răspuns:

Depinde. Du-te la un psihiatru. Exista o gama larga de antidepresive, care in principiu functioneaza la unele persoane si la altele nu.