| AdrianVoicu a întrebat:

Cum si unde va gasiti pacea interioara?

15 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Facand ce te pasioneaza, ce iti da o stare de bucurie, de placere, entuziasm, acestea sunt ca o busola pentru tine. Prin ele manifesti gandurile si dorintele pe care le ai; in momentul in care te simti bine in corpul tau si esti relaxata privind unele dorinte materiale ( ai patul tau si camera ta asa cum iti place tie...) gasesti mai usor "drumul" spre tine.
Pacea interioara vine din tine doar e interioara tongue, practic esti tu, descoperind cat mai mult din ceea ce esti, avand o intelegere cat mai profunda asupra realitatii in care te regasesti ajungi sa poti fi in pace chiar si in mijlocul unui uragan.
Venind din tine, o poti accesa in orice moment prin fiinta ta, fiind cine esti tu, debalansarea apare cand nu esti tu, cand incerci sa fi intr-un fel sau altul din diverse motive legate de prieteni, familie, ce-ai auzi, ce-ai vazut, o experienta mai putin placuta, un gand mai agitat.
Fi tu, acea fiinta minunata plina de intalepciune, frumusete si dragoste, una cu intreg universul si esti in pace.

| RAY a răspuns:

Isi recomand budismul ca pornire

http://dezvoltarea-personalitatii.blogspot.ro/search/label/BUDISMUL

pe mine ajutat budismul in ceea ce imi doresc daca chiar imi doresc cu adevarat acel lucru,pacea o regasesti cand esti impacat cu tine insuti, eu petrec ore intregi vb cu mine ceea ce si recomand acest lucru, vorbeste cu tine insuti si vezi cum poti sasi gasesti pacea, viata e o calatorie de scimbare permanenta a noastra, ceea ce necesita timp ca sa poti sa fi impacat, recomand si sa ajungi sa cunosti unele ramuri ale altor filozofi sunt filme/cartii despre viata

| T0T a răspuns:

Nu o găsesc.

| OldSoul a răspuns:

In muzica...

| gemeni6226 a răspuns:

Pe internet citind lucruri frumoase si ascultind muzica buna, sau ascultind muzica de meditatie.

| AirănMeidăn a răspuns:

Pur si simplu este aici deja

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai știu ce e pacea interioară de mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pace interioară, uuu :3
Un duş fierbinte şi un playlist genial.
Şi sunetul ploii, aş putea să-l ascult câteva ore.

| Scarbo a răspuns:

In muzica, dar nu in totalitate, si dureaza doar cateva clipe.

| Dugalle a răspuns:

Nu am cunoscut-o deloc, am incercat multe metode, nu au dat roade. O sa incerc si altele.

E naspa sa fii depresiv ca boala psihica si nu ca stare emotionala.

| Scarbo a răspuns (pentru Dugalle):

Stiu cum te simiti happy.

| Dugalle a răspuns (pentru Scarbo):

Da? Ia zi, cum?

| Scarbo a răspuns (pentru Dugalle):

Simti ca in tine n-a mai ramas decap capul, un cap fara substrat si fara fundament, lipsit de corp si izolat, mainile si picioarele iti sunt legate fiind suspendant intr-un vid negru, intunecat, fara speranta, fiind chinuit zi de zi de demonii ce ti-au devorat demult sufletul si umanitatea, iar singura placere care ti-a mai ramas o gasesti in suferinta, melancolie si durere.

| Ciumpi35 a răspuns:

Muzica rezolvă mai multe probleme decât îți închipui.

| OmniSpirit a răspuns:

In natura in muzica, in prezenta lui Dumnezeu