| asperger3 a întrebat:

Cum sunt sarbii ca si popor, in general? Dar ucrainienii, bulgarii si maghiarii?
Cu cine ne intelegem cel mai bine dintre ei( stiu ca avem tangente cu maghiarii, DAR NU toti sunt la fel)

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar cine cunoaste toti ucrainienii, bulgarii si maghiarii? dar cum sunt romani?

| asperger3 explică (pentru RAY):

Ca natie ma refer

| RAY a răspuns (pentru asperger3):

Da ca natie ma refer si eu, tu de diversitate nu ai auzit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru asperger3):

Cum sunt sarbii?-ca mai oricare stat balcanic. Dealungul istoriei s-au remarcat prin dorinta lor de independenta si cruzime. Culminand cu masacrele comise la desfintarea Iugoslaviei.
Ce spun sarbii despre romani? Cel mai des sunt invidiosi, spun ca pana si Romania a ajuns o tara mai bogata ca ei.
Ucrainienii n-au nici o treaba cu Romania, ei sunt ganditi asupra sentimentelor pro sau anti Rusesti.
Bulgarii - Bulgaria este o tara epuizata saracita, populatia cu procentaj semnificativ de rromi ca in Romania. Ei viseaza la vremurile demult apuse, cand dominau mai toti balcanii, iar statele romanesti erau regiuni ale Bulgariei.

| Drimmero a răspuns:

Sarbii sunt un popor luptator, nu se lasa, sunt razboinici de fel.

De restul nu stiu ca nu am avut tangente.