| anonim_4396 a întrebat:

Cum sunt satanistii? Azi i-am vazut noaptea in cimitir, oare imi vor face ceva daca vorbesc cu ei? Sunt agresivi? Erau imbracati in negru si aveau parul lung. Ei locuiesc aproape de mine, cum ma pot imprieteni cu ei?

31 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Personal respect religia fiecaruia, dar nu inteleg ce zeus e satanismul asta? omul e rau sau bun indiferent de religie sa stii, aia poate au fost copii care se distrau in cimitir, de la prea multe filme de groaza probabil, vorbeste cu cineva din grup si asa vei fi acceptata in grup, fiecare grup un lider, cineva care e mai popular

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Erau adulti, nu copii

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce vrei sa intri in acel grup?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu neaparat sa intru in acel grup, dar cred ca as avea lucruri in comun cu ei si vreau din curiozitate sa-i vad si imi place un baiat de acolo

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De unde stii ca sunt satanisti?
Cimitirul nu e un loc lipsit de tema divinitatii. Nu prea au ce cauta acolo.
Iar pletosii imbracati in negru, de multe ori sunt ascultatori de rock, care invata bine si cred in D-zeu.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Stiu sigur ca sunt, nu sunt genul care sa inventeze lucruri dupa aparente, dar ce parere ai? Imi pot face ceva?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Indirect, da.
Te vede lumea ca umbli cu retardati, si te eticheteaza si pe tine... Fie ca meriti, sau... Ma rog.
Si eu m-am pierdut printre "satanisti", "roacari" si ce porecle isi mai pun pletosii, dar, pentru o scurta perioada. Pentru cei care nu sunt acceptati in nici un alt grup, e un anturaj bun. Majoritatea au o cultura peste medie.
Dar eu vorbesc de anturaj de 18-30 de ani, cu care am baut cand aveam eu 15-16. Nu putoi de a 8-a.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok, atunci cred ca ei ar trebui sa fie destul de normali, nu stiu de ce mi-e frica

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce frica ai? ca doar nu fac sacrifici umane in cimitir,aia e propaganda crestina, basme, ai niste preconcepti negative asta creaza frica, pentru ca cuv satanisti pentru multi egal om rau, din pacate la fel e si cuv ateu pentru uni, dar nu suntem toti la fel

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Stiu dar am vazut o poza cu ei in care au sacrificat un porc si acum mi-e frica sa nu-mi taie capul si mie daca nu ma plac laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti grasuta sau slabuta?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Sunt slaba, dar de ce conteaza asta?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci nu te sacrifica, poti fii calma

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Fara suparare, ai trecut de clasa a 8-a?

| PumpkinDoll a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ca si crestinii sacrifica porci in fiecare anrolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Da, normal, ce-i cu asta?

| Drimmero a răspuns:

Stai linistita, aia sunt doar niste plozi care nu au ce face mai bun cu viata lor, nu sunt satanisti sau ceva,, sunt doar niste tentative adolescentine.

Totusi, nu te duce singura langa gloata lor, nu se stie sub ce influente se afla si sa nu devina agresivi din diferite motive.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Ba sunt, eu am mai auzit de ei si au vreo 25-28 de ani, nu adolescenti.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci e si mai grav daca au varsta asta si se comporta atat de imatur!

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

De ce? Am vorbit cu cel de care imi place prin mesaje si parea de treaba, dar nu stie cine sunt laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

La 28 de ani sa iti gasesti drumuri spre cimitire, e intr-adevar o maturitate dusa la extrem si o fapta de un respect incontestabil!

| ALGator a răspuns (pentru anonim_4396):

Virsta maturizarii in Mileniul al III-lea pare-se ca se duce undeva pe la 40 de ani. Poti vedea destui barbati de varsta asta in pantaloni scurti jucindu-se pe skateboard sau citind benzi desenate. Bun venit in lumea "adultilor" :-)!

| minrest a răspuns:

Astia nu sunt satanisti spirituali, odata ce umbla in cimitir. Poate au nevoie de o fecioara, pentru sacrificiu. Daca nu mai esti fecioara, sa se multumeasca si ei cu ce pica, ca o sa treaca Pastele pana gasesc una.

| ALGator a răspuns:

Intra in vorba cu ei. E o moda, un curent, o subcultura. Multi dintre ei probabil devin obsedati de ideile curentului si incep sa creada in ele. Altii doar se prostesc.
Daca te imprietenesti cu ei (din curiozitate, pentru alte motive) incearca sa nu te vinzi ideologiei doar de dragul lor. Ai grija de libertatea ta pentru ca foarte multi atenteaza la ea dar prea putini incearca sa ti-o respecte.

| Samariteanul a răspuns:

Esti bolnava...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa as vrea, unul din ei imi place, de asta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Îți place ca fizic. Dar, dacă e deranjat la mansardă, la ce-ți va folosi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti cataloga un om ca a fi satanist, crestin, bubist sau orice ar fi Depinde de fiecare in parte de cum sunt, daca locuiesc in apropiere ar fi mai ok sa te bagi in seamã cu baiatul de care iti place sau sa incerci sa te apropii dar in timpul zilei, sa vorbiti si te pot include. De obicei satanistii nu sunt oameni rãi fizic, sunt mult mai deschisi mental ca si crestinii dar Ai grija unele chestii te pot uimi sau lasa cu socuri asa ceva nu este pentru oricine, daca chiar stiu oamenii ce fac te poate Marca psihic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

La ce te referi ca unele chestii ma pot uimi? Imi poti da un exemplu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa zicem ceva mai paranormal, care 95% din persoane le este greu sa accepte ca existã, De aceea nu e pentru oricine, si stai linistitã nu o sa devi posedatã laughingcum vezi in filme.