| mary a întrebat:

Cum te simti cand esti indragostit? happy

22 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fantastic!winking

| T30D0RA a răspuns:

Ma simt minunat, mai ales, ca si prietenul meu e indragostit de mine.

| noname_6708 a răspuns:

Super...:X.simti ca traiesti pentru ceva si ca viata e chiar frumoasa.+fluturi in stomac

| Kitty a răspuns:

E o senzatie care te face sa plutesti efectiv, totul ti se pare( aproape) roz. E frumos, dar trebuie sa ai grija sa nu te cuprinda cu adevarat si sa-ti blocheze celelalte simturi ale gandirii cum ar fi ratiunea. Dragostea este un sentiment, o traire ce o savurezi intens si cu sau fara placere, dar nu uita. ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi chiar acum ma simt indragostita laughing.
Deci e ft ciudat faptul ca zambesc fara motiv.
Am ceva fluturasi in stomac.
Nu am stare.
Sunt ft fericita.
Imi bate inima cu putere.
Si am o groaza de sentimente.

| ary a răspuns:

Ai fluturi in stomac. happy

| Farcas a răspuns:

Placut dar in acelasi timp si putin ciudat.Tot timpu esti visatoare, nu mai auzi ce vorbeste lumea cu tine, desenezi doar inimioare si initialele numelui lui, cand il vezi simti fluturasi in stomoc.sau iti transpira palmele laughing
Chestii care nu tot timpul ti se intampla

| baru a răspuns:

Este fantastic Simti ca plutesti Nu se poate spune in cuvinte Este fantastic Pacat ca nu de fiecare data iubim pe cine trebuie Iar de indragostit se intimpla o singura data in viata Ma refer la o dragoste adevarata Pa

| blacksnow a răspuns:

Nai fost niciodata indragostita? Macar dragostea parintilor ai simtit-o? Cand esti indragostit esti cel/a mai norocos/a baiat/fata din lume. Te simti ca si cum ai fi hai intelegi u ca esti mare. Te face fericit/a. Te simti special/a esti unicat/a esti doar u cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tac! Tac pentru ca ea, stie de ce... happy

April
| April a răspuns:

Iti marturisesc cum mi s-a prezentat mie starea de indragostit.Eram mereu in preajma baiatului care a fost intaia mea iubire; faceam totul impreuna:ne jucam cu acelasi catel, faceam teme, discutam carti, incercam sa invatam sa inotam in raul care trecea prin preajma oraselului in care eram liceeni, ne suflam la ore, fara sa stim ca ne iubim.Si intr-o zi, a cazut o carte de pe banca si, instinctiv, am intins amandoi mana sa o ridicam; in acea clipa mainile ni s-au atins si dintr-o data un fior, parca electric, ne-a strabatut din cap pana in picioare pe amandoi :a fost o clipa cat un veac fiindca am inteles ca dragostea ne atinsese inimile...Nu mai spun cat de minunata a fost apoi existenta; nimic nu mai era alb-negru, totul a capatat culoare...Ca viata a decis ca el isi traise destinul, a fost in zadar sa ma revolt ca era nedrept. Fapt e ca mie dragostea mi se pare si acum ca o scanteie electrica catr te poate strabate neasteptat si, deseori, pe nepregatite.Numai bine.

| Vizitiul a răspuns:

Nu cred ca exista persoana care sa poata musamaliza printr-o descriere in cuvinte acest fenomen complex. Nu pot sa spun decat:
" Cand esti indragostit vezi totul in roz sau nu vezi deloc!"

| anamariaiuliana a răspuns:

Pai te gandesti numai la el/ea
si te simti ca in a 9 lea cer
si adori tot ce e de la el/ea
si ai o dispozitie de milioane

| HBK a răspuns:

Pur si simplu, indragostitii nu se pot exprima in cuvinte.Simti ca totul se invarte in functie de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Excelent! Daca esti cardiaca, evita...

| shadovv a răspuns:

Ca cel mai fericit om de pe pamant dar daca ceva merge prost te va durea... rau de tot laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minunat daca pers de care esti indr simte la fel pentru tine daca nu cum e si cazul meu sau esti nesigur si nu sti daca este asa at este groaznic un sentiment care te face sa vrei sa iti termini viata dar nu merita nu uita in inima baiatului tot este un strop de iubire pentru tine daca stie ca il placiwinking

| alexoz a răspuns:

Te gandesti doar la persoana respectiva, fluturi in stomac, in general vezi persoana respectiva cu alti ochii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te simti super tare! dar ce se intampla atunci cand te indragostesti de cineva foarte tare, dar esti deja casatorit?

| Alexandru_Daniela_1993 a răspuns:

Cand esti indragostit te simti de parca ai zbura, a fi in universul tau propriu unde crezi ca totul e un vis si chiar asa este iti urmezi visul si ii marturisesti persoanei iubite ca te atrage ceva la el, ceva special si sa stii ca ii vor placea vorbele tale si incepe sa se destainuie sa-ti marturieasca ca desi avem personalitati diferite gasim ceva comun si motive de iubire, eu o stiu de la mine ca si eu am trecut prin asta dar...simtirea unui sentiment ciudat de iubire este ceva care nu cred ca te vei ma indragosti vreo data mai ceva ca prima oara, sper sa fie bun raspunsul meu si sa te ajute cu ceva...

| luizaecudani a răspuns:

Chiar nu stiu

| pci27 a răspuns:

E un sentiment unic, mai ales dacă e reciproc. Te simți minunat...