| bluesparklingskies a întrebat:

Cum te vad oamenii? Exact așa cum te vezi in oglinda sau ca într-o poză?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca un pericol public, nu vor sa fie contagiati de sindromul barbatiilor singuratici

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Imaginea cea mai apropiată de realitate este cea din oglindă. Dar la imagine, după ce o văd, oamenii adaugă interesele lor la receptarea imaginii. Astfel, vor vedea ceea ce vor să vadă, acesta va fi finanul, nu poza ta din interior, de pe ecranul interior, ci poza plus interpretarea.

| Celcestietot a răspuns:

Ochiul are ~570 de megapixeli, cea mai buna camera parcă 40. Camerele sunt bune de nimic în comparație cu ochiul, îți dai și tu seama că nu arăți ca în poza sau ca in filmare. Captarea pe un dispozitiv in general ne prezintă o idee generala despre cum arăți tu, nu ne arată cum ești tu de fapt. O oglinda va fi întotdeauna mai buna ca o camera, oglinda reflectă practic ce vede ochiul.

| SilentRain a răspuns:

Nu ma vad deloc, doar foarte putini au ochii sa ma privească

| bluesparklingskies explică (pentru SilentRain):

Esti amuzant

| SilentRain a răspuns (pentru bluesparklingskies):

Și frumos și deștept =D

| ancaval a răspuns:

Cum vor ei, evident.