| SilentRain a întrebat:

Cum ți-ai ales numele și poza de profil, ce reprezintă ele?

26 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Numele de aici imi e dat de altii. Eram doi de Cristi in grupul de prieteni si cand cineva striga: "Cristi!" avea de-a face cu doua priviri. Ca sa ne deosebeasca, cineva din grup a zis despre mine ca sunt Cristi 202. Si toti ceilalti au acceptat. 202 e de la cm ce ii am inaltime. Cu siguranta inaltimea mea a provocat alegerea poreclei. Si pentru ca eram intr-o comunitate de vreo 300 de persoane, cand ii spuneai cuiva dintre acele persoane ca il cauti pe Cristi 202 sigur stia despre cine e vorba happy.
Iar cu poza, e o chestie interesanta. Era intr-o seara cand eram foarte obosit. Vine la mine un prieten bun, fotograf amator. Avea aparatul la el. Din discutie, situatia degenereaza intr-o sedinta foto. La inceput zicea ca vrea sa imi faca cateva poze. OK. Numai ca, dupa cateva poze, prietenul meu nu se mai putea opri happy. Ma intorcea pe toate fetele sa ma pozeze, m-a pus sa schimb si hainele happy. La un moment dat, obosit fiin, m-am gindit ca nu mai termina. I-am zis, iar el a zis ca inca cateva, ca am sa inteleg de ce m-a tinut asa mult. A facut atunci peste 100 de fotografii cu mine. Nici nu imi aduc aminte cand a facut poza asta de la profil. Credeam ca altele vor fi reusite. Sau altele aiurea. Dar nu a fost asa. Poze in care credeam ca voi iesi aiurea au iesit excelent, si poze in care credeam ca voi iesi bine au iesit aiurea. Aceasta e "cea mai" din toate acele fotografii. Sotiei mele ii place mult aceasta fotografie. Intr-adevar, a contat timpul petrecut, am avut ce alege.

| Mosotti a răspuns:

Numele mi l-am ales ca mi-a placut, iar poza reprezinta ca-s f rau si malefic cu nesimtitii si raii.

| SkateFunk a răspuns (pentru Mosotti):

"ca-s f rau si malefic cu nesimtitii si raii." laughing
Nu poti fii "malefic" aruncand niste cuvintele pe un forum in virtual, eventual doar sa pari ca ai fii, insa nu e cazul. Te-as putea invata eu ce inseamna sa fii malefic, dar dupa vei zice ca-s dus...

| Mosotti a răspuns (pentru SkateFunk):

Nu, poza aia reflecta cum sunt in realitate, nu pe forumuri.

| SkateFunk a răspuns (pentru Mosotti):

Ma faci sa rad, deci in realitate esti f rau si malefic cu nesimtitii si raii da? =)
Chiar as vrea sa vad si eu o faza daca ai da de cineva de genul, care nu ti-ar permite fiind probabil mai solid si inconjurat de altii sau na cum ai proceda daca tot zici ca... thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkateFunk):

Invata-ma pe mine ce inseamna malefic. Suprinde-ma
Btw nickul actual spooky l-am pus sa nu sune prea urat ca cel vechi wicked.

| SkateFunk a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin cuvinte ar fi usor sa zic niste exemple odioase, insa nu are rost din cauza ca imi va fi sters raspunsul, pot doar sa explic intr-un mod simplit ca cineva sau ceva malefic reprezinta ceva negativ in totalitate, folosirea arbitrara in alegeri care sa cauzeze pierdere, distrugere atat persoanei in cauza si mai ales altora suferinta psihica si fizica la un nivel mai ridicat chiar si extrem.Malefic in general este asociat cu psihopatia si nebunie, schizo etc, wicked suna mai bine decat spooky laughing

| Mosotti a răspuns (pentru SkateFunk):

De ce te fac sa razi? Fac acolo unde se poate, nu ma bag cu 50 de insi. Ma refeream mai mult la felul de a fi.
Nici un luptator extrem de solid, nu se pune cu 10-15 insi la o adica, ca nu poate.

Insa in realitate nu se prea intampla, pentru ca nu am anturaje din astea, nu am contact cu asa oameni.
Oricum am la mine spray, electrizor si daca e ceva, rezolv problema, depinde de situatie. Stiu sa le folosesc extrem de rapid, si daca 1-2 vor ceva, se rezolva, ca aia nu se asteapta sa fiu pregatit.

De ex am scos bani de la banca pe la ora 23, daca venea cineva sa-mi ia banii, trebuia sa iau masuri, adica exemplu de situatie unde se putea intampla ceva.
Cel mai riscant e in situatia asta, trebuie sa fi f atent sa nu vine vreunu cu un cutit ceva sa te ameninte sa dai banii, ca poti fi urmarit, bancomatele pot fi in vizor la hoti.

Doar nu oi vrea sa fiu bun cu raii?! Ar fi culmea. Mi se pare okey sa fi bun cu oamenii, si rau ci nesimtitii.
Si dupa ce ii dau un spray sau un soc, ii dau numa coate in spate pana se satura sa-i scot rautatea din el.

Iar pe net, m-am tinut de capu unuia 8 luni! Pana si-a inchis reteaua si a plecat, ca nu se mai putea.
Prin 2005 eram pe o retea de mirc si era un admin care se purta urat, si m-am tinut de spam de flood pana a innebunit ala de cap.
Nu mai stia care-s eu si care-s altii, nu putea sa-i baneze pe toti, eu intram pa infinit peste ban.

| Freya1 a răspuns:

Numele pe care îl am mi-a plăcut cândva, chiar voiam daca cumva ajung sa am o fetita sa o cheme asa.Acuma in schimb m-am răzgândit, dar totusi mi-am lasat numele asta ca sunt de mult pe aici si interactionand cu oameni le e mai simplu sa stii cine sunt.
Poza ma gândeam sa o schimb, dar am pus-o pentru ca imi place ideea, ma reprezinta cumva.
Nu am eu tatuaje cel putin deocamdata, dar imi place ideea asta de a ieși în evidență astfel.Adica sa iti acoperi defectele spre exemplu cu ceva foarte evident si batator la ochi.Plus nah, unele tatuaje semnifica ceva.
Iar încălțămintea merge bine, e pe stilul meu, casual.Nu imi plac chestiile impopotonate, foarte elegante si fandosite.

(Natalia-darul lui dumnezeu sau zi de craciun)

| LoveSleep a răspuns:

Nu mai reprezinta nimic, dar sunt la nivelul de popularitate al Vulpitei, nu mai pot sa-mi schimb numele acum, ca nu ma mai gasesc fanii sa le dau autografe.

| Dismally a răspuns:

Este un cuvant care descrie starea pe care o aveam cand am creat contul, plus ca si ascultam in acel moment o trupa cu un nume apropiat; la fotografie a fost doar un accident, cautam o imagine pe care o mai folosisem in trecut la alte conturi dar nu am mai gasit-o si uitandu-ma printre rezultatele oferite de google, asta mi-a atras atentia happy Dar tu?

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Silent:Vine de la o trăsătură de caracter, nu suntem genul vorbăreț
Rain : Iubesc ploaia
Poza : repezita dragoste mea pentru muzica in combinație cu culoarea favorita, in realitate nu-mi lipsesc niciodată caștile fiind o extensie a urechilor mele

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Cred ca esti destul de vorbareata happy Culoarea imi place si mie dar cu castile nu ma impac, nu mai sunt atent daca ascul muzica, era sa dea o masina peste mine pentru ca n-am auzit-o happy

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Nu chiar, deși pare chiar nop
In majoritatea cazurilor prefer sa vorbeasc doar dacă e necesar sau mă plictisesc prea tare
Am pățit-o și eu ceva de genul, nu le folosesc volumul maxim pe stradă
Muzica e drogul meu fara el nu ași face față, n-am cum fara căștile mele :")

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Poza mea de profil e un meme facut de mine care rezuma motivul pentru care sunt singur, de asta mi-am ales-o!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Iar numele reprezinta ce sunt eu+un numar ca nu ma lasa fara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesantă întrebare.

86 și 83 reprezintă numărul caracterelor primelor 4 fete de care am fost îndrăgostit și poza e un personajz "wally" e personajul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este de la o piesa "So glad for the madness" https://youtu.be/Sz3LtbDXPWQ reprezinta caracterul meu atras instinctiv de tot ce e wicked. (daca nu stiti ce e wicked dati google translate ca reprezinta o serie lunga de atribute negative)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Loved by Grace. Iubită prin Har.
E cel mai important lucru cu privire la persoana mea. Eu sunt omul pe care îl iubește Hristos. happy ...cum spunea apostolul Ioan când stătea pe pieptul Lui.

De ce poza cu balerina?
De mică am fost atrasă de balet și visam să devin una. Noaptea visam că zbor împreună cu lebedele... Mi s-a spus de multe ori că am o deosebită gingășie în gesturi, cred că Dumnezeu a lăsat asta ca o compensare a unui detaliu care mă întristează foarte mult. Așa cum orbii pipăie și aud diferit față de ceilalți. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fie următoarele considerente: îmi place cerul și să mă uit la el, îmi place cerul și poziția lui culturală din mai toate perspectivele (și științifice, și mitologice, și angro, ce se mai găsește), îmi place cerul și îmi plac alegerile spontane. Voilà nume!

Cât despre poza de profil, reprezintă o pisică drogată. La început, nu mi-am dat seama că e drogată happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E numele unui personaj dintr-o carte. L-am ales pe baza similitudinii dintre mine si acel personaj.

| IgnatVictor a răspuns:

Numele de utilizator: IgnatVictor - numele meu. Într-adevăr, mă cheamă și Gabriel, dar nu puteam să introduc și asta.
Poza de profil: inexistentă - lenea de a pune una sau dorința de a îmi păstra anonimatul; depinde cum o privești.

| DenqOO a răspuns:

Eu am pus toate vocalele si intre ele am pus consoane.
Poza inca nu am, nu m-am hotarat sa pun una.

| SkateFunk a răspuns:

Intrebarea este pusa din lipsa de ocupatie,
Nu reprezinta nimic pentru mine.
Insa unora li se pare ca niste pixeli iesiti din niste idei imaginare, vezi doamne i-ar "reprezenta"...

| SilentRain explică (pentru SkateFunk):

Uuu cu poză aia la profil chiar ești de groază :O
In caz că nu ai observat suntem la categoria Conversații...