| Robert160 a întrebat:

Cum ți se par oamenii în general? Mai calzi sau mai reci ca fel de a fi?

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce inseamna cald? sa stiu si eu

| Rhea44 a răspuns (pentru RAY):

Cald se referă la oameni buni

| RAY a răspuns (pentru Rhea44):

Ce inseamna oameni buni?

| Rhea44 a răspuns (pentru RAY):

O iluzie optica oameni buni nu mai exista de mult din păcate.

| RAY a răspuns (pentru Rhea44):

Eu nu cred ca romanii sunt rai si sunt prosti, lipsiti de gandire critica, logica, bun simt, educatie

| Rhea44 a răspuns (pentru RAY):

Nu toți romani sunt așa cum zici tu

| RAY a răspuns (pentru Rhea44):

Nu toti, multi

| LoveSleep a răspuns:

In Romania majoritatea sunt reci din cauza ca asa am fost invatati. Era un video parca cu un tip care lasa o galeata plina de baloane cu apa oamenilor random pe strazi, iar apoi pleca, isi aducea si el una si incepea sa dea dupa ei, iar astia, luau galeata si dadeau si ei.
Daca ar face cineva ceva de genul in Romania, s-ar lasa cu oameni plangand, politie, injuraturi.

| SilentRain a răspuns:

Gunoaie, peste tot gunoaie
Mai rar oamenii

| J0B0MAT a răspuns:

În general, prefăcuţi.

| mentholinks a răspuns:

N-am prejudecati legate de oameni in general.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu imi plac oamenii

| Theo94 a răspuns:

Depinde de oameni, depinde de comportamentul tau si cum il percep ceilalti, depinde prin ce mediu traiesc, au crescut, s-au format acei oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea mai reci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dispensabili

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii, doar sunt.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca ma intrebi pe mine, o sa-ti zic ca oamenii sunt rai, majoritatea. De asta iubesc mai mult animalele. happy
Sunt si oameni calzi, care sunt atat de buni incat n-at face rau nimanui, dar sunt putini.

| Alfred0703 a răspuns:

De obicei sunt calzi. Eu inca nu am vazut morti care umblau pe strada.

| VictorJulien a răspuns:

Arsi pe dinafara, cruzi pe dinauntru

| Rhea44 a răspuns:

Sunt și oameni calzi dar cei mai mulți sunt reci foarte reci...

| Mazzenine a răspuns:

Oamenii? Asa cum sunt eu, tu si ceilalti... ipocriti pe scurt. Cu interese, durere si placere de-a provoca durere. Asa cum sunt rechinii cum simt miros de sange. Eu asa vad oamenii. happy Singurii oameni care cu adevarat tin la tine, sunt familia. Poate ca este putin, dar de cele mai multe ori este destul.

| ElisaAna a răspuns:

Nu putem generaliza si sa ii bagam pe toti in aceeasi oala. Sunt si oameni buni dar si rai

| Angelindeed a răspuns:

Mai prosti

| dbigiu84 a răspuns:

In general oamenii sunt la fel.Sunt si exceptii cand oamenii sunt mai reci si mai inchisi.Dar si multi pacifistii.Majoritatea oamenilor sunt buni, dar au si momente cand sunt mai inchisi la suflet.

| iRumbaB0 a răspuns:

Din generația asta, mulți oameni sunt reci la orice adresă prin îngânfare, aroganță, egoism etc... Oricum față de acum mulți ani, lumea s-a schimbat dramatic și nu prea ai ce să mai vorbești cu ei că, poate, alții de iau la mișto și/sau sunt nesimțiți.
Doar câțiva dintre ei mă mai înțeleg la ce sufăr de alții care îmi vor răul, dar ai grijă că și prietenii „adevărați" te pot linguși pe la spate.

Ai grijă de tine!