| Tone_Catalin_1994 a întrebat:

Cum traesc oameni la polul nord

6 răspunsuri:
| ĎĮĐĬ a răspuns:

Cu stil

| horia2012 a răspuns:

Oamenii nu traiesc la Polul Nord (geografic), deoarece se afla la mijlocul Oceanului Arctic care e acoperit cu gheata, sloiuri de gheata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In igluri de gheata.

| navinia a răspuns:

Pai acolo e foarte frig si se imbraca foarte gros! Ei locuesc in IGLOURI! locuinte rotunde facute din cuburi mari de gheata! ei prind peste iau lemne le pun in iglouri si fac foc cu ele(le freaca pana cand se aprinde focul) si pun pestele acolo dupa care il mananca! big grin cea mai tare chestie care la noi ar fi imposibila:polul nord e in capatul pamantului iar acolo jumate de an e zi iar jumate de an e noapte! incredibil nu? animalele lor sunt focile, ursii polari, etc. sper ca te-am ajutat! big grin funda? plizzzzz! te implor!

| oHarryo a răspuns (pentru navinia):

Narvinia imi pare rau... dar raspunsul tau merita doar o jumatate de funda. Te-ai uitat prea mult la filmele anilor '80. Putini mai traiesc asa, nici eschimosii nu mai prea au traiul mentionat de tine.

| navinia a răspuns (pentru oHarryo):

In primul rand se scrie Navinia nu Narvinia! de unde sti tu ca merit doar jumate de funda? de parca tu esti cel mai destept om din lume!