| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa te comporti cu cei dragi? Sa-i pui pe primul loc sau?

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai nu, trebuie egalitate, si tu si ei, ca sa fie bine la ambele tabere. Tu sa ai grija ca ei sa fie bine, si ei de tine ca sa iti fie bine. Oferi, primesti.
Daca tu te lasi si ii pui doar pe ei primii, tu o sa suferi si in timp tensiunile se aduna si nu-ti va fi bine.

Des aud "am uitat de mine, m-am tot gandit sa le fie bine altora, iar eu sunt cum sunt".

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Niciodata nu va fi egalitate e multa suferinta omule, multa, multa suferinta

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Mai du-te prin spitale, cimitire e plin de suferinta, nu stiu cum de nu se sinucid oameni in grup

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai aia din spitale sunt putini ca procent! Normal ca daca ii aduni zici ca-s multi, dar raportat la populatie nu sunt deloc. De ex in Bucuresti sunt 2 milioane oameni, cati sunt in spitale? Si din astia cati sunt grav? Nu foarte multi.

Ce este corect este ca foarte multi o duc cam greu cu banii, asta da, si sufera de lipsuri, griji.